Категорія
Новини
Дата

Росія окупувала приблизно 22% українських посівних земель. Карта від NASA

За допомогою даних від супутників Planet Labs і місії Sentinel-2 Європейського космічного агентства науковці NASA створили мапу, що показує розташування зимових і літніх посівів в Україні станом на середину червня, пише New York Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно із аналізом NASA, нові супутникові знімки показують, що Росія наразі тримає під контролем близько 22% українських орних земель.
  • На мапі також позначено, скільки українських орних земель контролює Росія. Для цього використали дані Інституту вивчення війни і проєкту «Критичні загрози» від Американського інституту підприємництва.
  • Згідно із мапою, території під російським контролем охоплюють поля, де ростуть 28% українських озимих культур і 18% весняних посівів. Мапу оприлюднила NASA Harvest, програма продовольчої безпеки і сільського господарства.
  • «Ми на перших стадіях розгортання продовольчої кризи, яка, ймовірно, так чи інакше зачепить кожну країну і кожну людину на планеті Земля», – сказала Інбал Бекер-Решеф, директорка NASA Harvest, у статті на сайті NASA Earth Observatory.
  • Попри війну дані показують, що Україна має всі шанси зібрати близько 4,1 т з гектара озимих посівів пшениці, повідомила пані Бекер-Решеф. «Це не рекордні показники врожаю пшениці 2021-го, але, враховуючи обставини, це чимало», – зазначила вона. Та поки невідомо, як цей врожай збиратимуть і експортуватимуть.
  • Деякі науковці та дослідники впевнені, що хоч NASA Harvest не може передбачити вплив війни на майбутній збір врожаю, але моніторити український врожай через супутники значно безпечніше.
Росія окупувала приблизно 22% українських посівних земель. Карта від NASA /Фото 1

Мапа від NASA, яка показує розподіл зимових і літніх посівів в Україні станом на 13.06.2022. Синій колір - озимі посіви. Жовтий колір - потенційні весняні посіви

Контекст 

Згідно із даними міністерства сільського господарства США, до війни Україна забезпечувала 46% світового експорту соняшникової олії, а також 9% експорту пшениці, 17% ячменю і 12% кукурудзи.

Російська блокада не дає Україні змоги експортувати своє зерно. Крім того, Росія цілеспрямовано обстрілює сільськогосподарську інфраструктуру та посіви, очевидно намагаючись зменшити продуктивність країни. За оцінками ООН, близько 25 млн т українського зерна наразі заблоковано у зерносховищах України.

Українські військові повідомили у четвер, що за ніч російські сили поцілили керованими ракетами у два сільськогосподарські склади в Одеській області. Про жертв ще не повідомляли, але склади, на яких було 35 т зерна, знищені.

ООН попереджає: світова продовольча криза, яка почалася через кліматичні зміни і порушення ланцюгів поставок під час пандемії, піддасть сотні тисяч людей ризику голодної смерті.

Згідно із даними World Food Program, до пандемії 135 млн людей зіткнулися із гострою продовольчою проблемою, а перед розвʼязаною Росією війною ця цифра становила 276 млн. Очікується, що у 2022-му гостра проблема голоду зачепить 335 млн людей у 82 країнах.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні