Категорія
Новини
Дата

Росія припинила продавати скраплений газ в Азії зі знижкою

Російський скраплений природний газ більше не продається зі знижками в Азії, що вказує на те, що побоювання покупців щодо санкцій чи репутаційної шкоди слабшають, пише Bloomberg.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • За словами трейдерів, обізнаних з цього питання, ТОВ «Сахалін Енерджі» продала три партії СПГ під навантаження в грудні минулого тижня приблизно за поточними ринковими цінами, причому одну з премією. 
  • Для порівняння, у вересні кілька партій відвантажувалися з великою знижкою, порівняно зі спотовою ціною на той момент.
  • Наразі немає жодних прямих санкцій проти російського скрапленого природного газу через війну в Україні, а експорт фактично зріс майже до рекордного рівня минулого місяця. 
  • В той час, як деякі давні азіатські клієнти, такі як Японія і Південна Корея, припинили закуповувати додаткові спотові поставки з Росії на початку цього року, Китай збільшив закупівлі.

Контекст

Росія скоротила постачання газу до Європи після того, як Захід підтримав Україну і ввів санкції проти Москви за вторгнення, внаслідок цього країни змушені були шукати альтернативні джерела постачання.

Водночас експорт скрапленого природного газу (СПГ) з Росії зріс на 1,1% у річному обчисленні у жовтні до найвищого рівня з березня, згідно з даними відстеження суден, зібраних Bloomberg. Агентство зазначає, що цей показник різко контрастує з різким падінням трубопровідних потоків до Європи після погіршення відносин між Заходом та Кремлем через його вторгнення в Україну в лютому.

Дані показали, що хоча майже половина скрапленого газу на суднах все ще перебуває в дорозі, основними країнами-імпортерами були Франція, Китай та Японія. 

Наразі немає жодних прямих санкцій щодо російського СПГ, але зростання експорту показує, що попит на паливо, як і раніше, високий напередодні зими, коли холоди, як очікується, підвищать споживання та скоротять світові постачання.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні