Категорія
Новини
Дата

Поставки скрапленого природного газу з РФ зросли у жовтні майже до рекордного рівня – Bloomberg

Експорт скрапленого природного газу (СПГ) з Росії зріс на 1,1% у річному обчисленні у жовтні до найвищого рівня з березня, згідно з даними відстеження суден, зібраних Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Агентство зазначає, що цей показник різко контрастує з різким падінням трубопровідних потоків до Європи після погіршення відносин між Заходом та Кремлем через його вторгнення в Україну в лютому.
  • Дані показали, що хоча майже половина скрапленого газу на суднах все ще перебуває в дорозі, основними країнами-імпортерами були Франція, Китай та Японія. 
  • Наразі немає жодних прямих санкцій щодо російського СПГ, але зростання експорту показує, що попит на паливо, як і раніше, високий напередодні зими, коли холоди, як очікується, підвищать споживання та скоротять світові постачання.
  • Деякі комунальні підприємства та уряди вживають заходів щодо припинення додаткових закупівель або повного припинення поставок із Росії. Велика Британія не імпортувала паливо з Росії з початку війни у ​​лютому і офіційно заборонить його з січня.
  • Тим часом, за словами трейдерів, покупці в Китаї збільшили закупівлю російського СПГ, щоб скористатися знижкою на спотовому ринку.

Контекст

Росія скоротила постачання газу до Європи після того, як Захід підтримав Україну і ввів санкції проти Москви за вторгнення, внаслідок цього країни змушені були шукати альтернативні джерела постачання.

Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі 25 жовтня погодилися прискорити зусилля щодо зниження попиту на енергію. Серед конкретних рішень запропоновано запровадити «динамічну» межу ціни на газ. 

З початку повномасштабної війни РФ проти України ЄС вдалося замістити дві треті поставок газу з Росії, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У січні – жовтні російський «Газпром», за попередніми даними, видобув 344 млрд куб. м газу, що на 18,6% (або на 78,8 млрд куб. м) менше, ніж торік. Експорт до країн далекого зарубіжжя становив 91,2 млрд куб. м, тобто на 42,6% (або на 67,6 млрд куб. м) менше, ніж за той самий період минулого року. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні