Потік нафти трубопроводом «Дружба» транзитом через Україну відновився після майже тижневої зупинки через ускладнення, пов’язані з санкціями проти російської «Транснєфті», повідомляють росЗМІ та міністр економіки Словаччини Річард Сулік.
Ключові факти
- 10 серпня угорська MOL повідомила, що плату за транзит за користування українською ділянкою трубопроводу здійснено і постачання може відновитися протягом кількох днів.
- Міністр економіки Словаччини Річард Сулік повідомив у Facebook, що потік нафти відновився, але не надав додаткових подробиць, пише «Радіо Свобода».
- Проте до вечора 10 серпня нафта не надійшла до Чехії, повідомив оператор нафтопроводу країни Mero, і Угорщина також ще не отримала сировину.
- Міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела заявив у твітері, що збій постачання трубопроводом «Дружба» жодним чином не обмежує продуктивність чеських нафтопереробних заводів.
- За його словами, нафтопереробні заводи працюють у повному режимі, а державна компанія MERO CR має запаси нафти на кілька днів.
- Уряд Чехії працює з Польщею, щоб відновити постачання нафти через трубопровід на чеські нафтопереробні заводи, що перебувають у польській власності, наголосив Сікела.
Контекст
Транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба» через територію України зупинився 4 серпня, повідомила «Транснєфть». Російська компанія називає причиною санкції, що унеможливили розрахунки з «Укртранснафтою» за послуги.
Газпромбанк, що обслуговує «Транснєфть», повідомив, що платіж був повернутий через набуття чинності Регламентом ЄС 2022/1269. Європейські банки вже не вповноважені самостійно ухвалювати рішення про можливість проведення тієї чи іншої операції.
10 серпня угорська MOL та словацька Slovnaft заявили, що оплатили транзит російської нафти через Україну.
![Російські ракети зупинили транзит нафти трубопроводом «Дружба». Які наслідки та хто втратить найбільше  /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/d/36/053db1a8-f00288d691993bd00393d6f93120036d.jpg?v=7409_2)
![Росія хоче забрати собі Запорізьку АЕС, яка давала 25% електроенергії. Чи може Україна пройти зиму без неї. Інфографіка /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/f/27/141ec0b0-2fa4d7c8232ddfe6acba20e79402f27f.jpg?v=9560_4)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.