Категорія
Новини
Дата

Російські експортери зерна скаржаться на проблеми з валютними операціями

Експортери російського зерна починають стикатися з проблемами, повʼязаними зі змінами умов їхньої роботи, зокрема, із труднощами в отриманні валютної виручки. Союз експортерів зерна звернувся з листом до Банку Росії, в якому інформує про проблеми, пише Інтерфакс.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Повідомляючи про труднощі в отриманні валютної виручки, Союз зазначає, що «багато іноземних банків не відправляють кошти навіть у банки, які офіційно не підпали під санкції». 
  • Експортери зазнають збитків від курсової різниці при погашенні валютних кредитів внаслідок введення обовʼязкового продажу 80% валютної виручки.
  • У експортерів також зʼявилися серйозні обмеження щодо логістики, страхування та оплати зерна. 
  • Союз експортерів зерна звернувся до центробанку РФ з проханням вжити конкретних заходів, щоб допомогти експортерам мінімізувати фінансові втрати і не допустити призупинення поставок зерна.

Контекст

Наприкінці лютого через різке падіння курсу рубля російських експортерів зобовʼязали продавати 80% валютних надходжень у межах усіх зовнішньоторговельних договорів. Крім того, центробанк країни-агресора підняв ключову ставку до 20%, щоб запобігти прискоренню інфляції.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні