Категорія
Новини
Дата

Російські експортери зерна скаржаться на проблеми з валютними операціями

1 хв читання

Експортери російського зерна починають стикатися з проблемами, повʼязаними зі змінами умов їхньої роботи, зокрема, із труднощами в отриманні валютної виручки. Союз експортерів зерна звернувся з листом до Банку Росії, в якому інформує про проблеми, пише Інтерфакс.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Повідомляючи про труднощі в отриманні валютної виручки, Союз зазначає, що «багато іноземних банків не відправляють кошти навіть у банки, які офіційно не підпали під санкції». 
  • Експортери зазнають збитків від курсової різниці при погашенні валютних кредитів внаслідок введення обовʼязкового продажу 80% валютної виручки.
  • У експортерів також зʼявилися серйозні обмеження щодо логістики, страхування та оплати зерна. 
  • Союз експортерів зерна звернувся до центробанку РФ з проханням вжити конкретних заходів, щоб допомогти експортерам мінімізувати фінансові втрати і не допустити призупинення поставок зерна.

Контекст

Наприкінці лютого через різке падіння курсу рубля російських експортерів зобовʼязали продавати 80% валютних надходжень у межах усіх зовнішньоторговельних договорів. Крім того, центробанк країни-агресора підняв ключову ставку до 20%, щоб запобігти прискоренню інфляції.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні