Близько 30% енергетичної інфраструктури України було пошкоджено російськими ракетами за два дні масованих обстрілів. Про це CNN повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, це перший випадок з початку війни, коли Росія «рішуче націлилася» саме на енергетичну інфраструктуру.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Галущенко вважає, що однією з причин такої атаки є те, що український експорт електроенергії до Європи «допомагає європейським країнам економити на російському газі та вугіллі», і додає, що Україна намагається «швидко відновити підключення до інших джерел».
- У понеділок уряд України закликав людей по всій країні обмежити споживання енергії. На запитання, чи Україна отримає додаткові енергоносії з Європи, Галущенко відповів, що це «один з можливих варіантів».
- Міністр сказав, що українська енергосистема, «як і раніше стабільна», але закликав партнерів надати «системи захисту повітря, які справді могли б допомогти нам захистити нашу інфраструктуру».
- «Ми надсилаємо повідомлення нашим партнерам: нам потрібно захищати небо, – наголосив він. – Росіяни грають не в якісь ігри за міжнародними законами. Їх не цікавлять жодні міжнародні угоди чи конвенції».
Контекст
10 жовтня Росія завдала масованих ракетних та авіаційних ударів по території України із застосуванням ударних БПЛА. Про це повідомив головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний. Окупанти завдали ударів по українських містах за допомогою 84 крилатих ракет та 24 безпілотних літальних апаратів, з них 13 – іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Їх середня загальна вартість, за підрахунками Forbes – $400–700 млн. Українські війська збили понад половину ракет – 43 штуки та 13 БПЛА. Через обстріли загинули 19 осіб, поранено 105, інформація оновлюється.
Для розрахунку вартості ракет Forbes використовував такі оцінки: вартість ракети Х-101 – $13 млн, «Калібр» – $6,5 млн, «Іскандер» – $3 млн, «Онікс» – $1,25 млн, Х-22 – $1 млн, «Точка-У» – $0,3 млн. Загальна вартість усіх випущених 10 жовтня дронів – кілька мільйонів доларів.
Вранці понеділка у Києві пролунало декілька вибухів, написав у Telegram мер столиці Віталій Кличко. За останньою інформацією, від ракетних ударів у Києві загинули п’ять осіб, 51 людина постраждала, зокрема 42 госпіталізовані до медзакладів міста.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія випустила десятки ракет й іранські дрони, в окупантів дві мішені: енергообʼєкти та люди.
Російські військові отримали вказівку з Кремля готувати масовані ракетні удари по цивільній інфраструктурі України ще 2 та 3 жовтня, повідомляє Головне управління розвідки МО України.
Зеленський наголосив, що останніми атаками Росія хоче спровокувати хаос в Україні і знищити енергетичні обʼєкти. За даними розвідки, Росія замовила в Ірані 2400 дронів-камікадзе, тож Зеленський закликав G7 надати системи ППО і ПРО.
Вчора Німеччина надала Україні першу з чотирьох обіцяних систем ППО Iris-T SLM, пише Spiegel. Передача відбулася неподалік від польсько-українського кордону. За даними федерального уряду, ця зброя є найсучаснішою системою ППО Німеччини.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.