Категорія
Новини
Дата

Російські війська завдали 40 млрд грн збитків Запорізькій АЕС – президент «Енергоатому»

Російські війська завдали Запорізькій атомній електростанції шкоди приблизно на 40 млрд грн. Про це заявив президент «Енергоатому» Петро Котін в інтерв’ю Liga.net.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • «Обсяги шкоди, завданої російським агресором, на сьогодні ми оцінюємо у близько 40 млрд грн. Це знищені під час обстрілів і пожеж корпуси, пошкоджене обладнання на Запорізькій АЕС, а також втрати від вимушеного скорочення виробництва електроенергії», – сказав Котін.
  • За його словами, з початку повномасштабної війни споживання електроенергії у країні скоротилося майже на 40%, а в промисловості – на 60%.
  • Водночас президент «Енергоатому» розповів, що завдяки компанії утримуються і зберігатимуться низькі тарифи для побутових споживачів. Також компанія вдвічі збільшила виплати в держбюджет і скерувала туди з початку року 11,3 млрд грн податків.

Контекст

Раніше «Енергоатом» заявив, що на Запорізькій АЕС перебувають близько 500 російських військових, а також велика кількість техніки та вибухівки, тому Україна не може гарантувати безпеку державі й світу, хоча й контролює роботу ЗАЕС.

12 червня ЗАЕС відновила передачу даних про стан ядерних матеріалів Міжнародному агентству з ядерної енергії (МАГАТЕ), що припинилася з 30 травня 2022 року в звʼязку з відключенням російськими окупантами мобільного оператора «Водафон», з яким агентство має контракт на передачу цих даних.

Також російські війська вкрали та знищили обладнання з Чорнобильської АЕС на $135 млн. Також зазнали збитків у Чорнобилі лабораторії Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України. За попередньою оцінкою, втрати лабораторій становлять €5,65 млн, розповідав директор інституту Анатолій Носовський.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні