Піротехніки за минулий рік повернули у використання 208 000 га угідь
Категорія
Новини
Дата

Розмінування сільгоспземель. Піротехніки за минулий рік повернули у використання 208 000 га угідь

1 хв читання

Піротехніки за минулий рік повернули у використання 208 000 га угідь. Фото: Facebook / Юлія Свириденко

Минулого року сапери обстежили 274 000 га сільськогосподарських земель, 208 000 га вже передано у використання аграріям, повідомила перший віцепремʼєр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • За словами Свириденко, 274 000 га обстежених земель – це 58% того, що було заплановано зробити за чотири роки.
  • Загалом, станом на початок року 174 000 квадратних кілометрів української землі було потенційно заміновано, зараз – 156 000 квадратних кілометрів.
  • Протягом 10 років планується повернути у використання 80% потенційно замінованих територій.
  • Уряд вже розробив Національну стратегію протимінної діяльності та планує напрацювати пропозиції для оновлення закону «Про протимінну діяльність в Україні», повідомила віцепремʼєр. 
  • Свириденко додала, що на цей рік уряд заклав у держбюджет 3 млрд грн на компенсацію аграріям, які купуватимуть послуги з очищення своїх полів у операторів протимінної діяльності. У цьому році програма компенсацій має запрацювати.
  • Також заплановано оновлення чинних стандартів, щоб сертифікація операторів і техніки для розмінування відбувалася швидше.
Розмінування сільгоспземель. Піротехніки за минулий рік повернули у використання 208 000 га угідь /Фото 1

Інфографіка: Міністерство економіки

Контекст

Проблема розмінування в Україні не нова: перші оператори протимінної діяльності почали працювати у 2015–2016 роках на Донбасі. Але масштаб проблем, який з’явився у 2022–2023 роках, не співставний із ресурсами, що були в України.

Вартість розмінування пріоритетних земель може становити понад $1,5 млрд. Орієнтовна вартість нетехнічного обстеження 1 га – 5000–7000 грн.

У липні в Мінекономіки заявляли, що міжнародні партнери планують виділити Україні $244 млн та спецтехніку на потреби гуманітарного розмінування.

Україна залучила близько €500 млн внесків на розмінування територій з урахуванням попередніх пакетів підтримки, заявляв у жовтні прем’єр Денис Шмигаль.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні