Категорія
Новини
Дата

Розміщення облігацій у світі з початку року бʼє рекорди. Уряди й компанії розмістили бондів майже на $600 млрд

Обсяги розміщення випусків облігацій із початку 2023 року в світі досягли рекордного рівня. З 1-го по 18 січня компанії та уряди продали облігацій на $586 млрд, пише Bloomberg

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Найбільший обсяг боргових інструментів у різних валютах розмістили фінансові компанії – $250 млрд. Обсяг випуску державних облігацій оцінюється у $214 млрд, а нефінансові компанії продали інвесторам облігацій на $124 млрд.
  • Випуск боргових зобовʼязань у євро також побив рекорд, збільшившись приблизно на 39% порівняно з минулим. Обсяг первинних розміщень на борговому ринку Європи вже перевищив €200 млрд цього року. Це найвищий показник за історію спостережень, повідомило агентство. 
  • Найбільший попит в інвесторів у січні мали короткострокові бонди. Продаж боргових інструментів із терміном погашення три роки або менше зріс до $138,5 млрд. Обсяг збільшився більш ніж на 80% порівняно з тим же періодом два роки тому ($75,5 млрд). Обсяг розміщень облігацій із терміном погашення 10 років і більше скоротився приблизно на 40% порівняно з рівнем минулого року та на 44% порівняно з тим самим періодом у 2021-му.
  • Зростання попиту спостерігалося частково завдяки ралі у січні – дохідність облігацій усіх видів зросли на 4,1% із початку року, що стало найкращим показником за період з 1999 року, зазначило агентство.

Контекст

Попит інвесторів на нові облігації протягом більшої частини 2022 року був низьким. Але цього року позичальники, які бажають залучити нове фінансування, раптово зіткнулися з різким зростанням інтересу до боргових інструментів. Цьому сприяють ознаки зниження інфляції і те, що центральні банки планують помʼякшити грошово-кредитну політику.

Bloomberg Intelligence прогнозує, що прибутковість облігацій інвестиційного рівня США цього року може збільшитися на 10% після поганих результатів у 2022 році, які стали гіршими за пів століття. Це більш ніж удвічі перевищує їхній прогноз щодо «сміттєвих» боргів США. 

В агентстві зазначають, що якісніші облігації часто приносять більше користі інвесторам, ніж «сміттєві», коли економіка сповільнюється. Аналітики вважають, що прибутковості боргових інструментів ринків, що розвиваються, і облігацій інвестиційного рівня, номінованих в євро, в 2023 році повинні зрости на 8% і 4,5% відповідно.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні