Міністерство сільського господарства Румунії та представники аграрних асоціацій досягнули угоди, в результаті якої уряд задовольнив кілька вимог фермерів, які протестували та блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, пише Euractiv.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Уряд Румунії погодився субсидіювати сільськогосподарські акцизи до 2026 року та ввести в дію положення про субсидовані відсоткові позики.
- Крім того, задоволено вимоги щодо компенсації збитків, спричинених імпортом з України. Передбачається маркування зернових та інших товарів, а також електронний моніторинг пломб за допомогою GPS у порту Констанца.
- Угода включає 13 вимог фермерів. Обговорення триватимуть і далі, щоб знайти компроміс щодо невирішених вимог, повідомив міністр сільського господарства Флорін Барбу.
- Водночас він заперечив, що Румунія прагне запровадити мита на імпорт зерна з України.
- За словами представників фермерів, угода не означає негайного припинення протестів, оскільки майбутні переговори з перевізниками, які проходитимуть до четверга, можуть вплинути на їхню тривалість.
Контекст
13 січня на території Румунії фермери заблокували рух вантажівок через пункт пропуску «Сірет», що навпроти українського ПП «Порубне», а 15 січня – ПП «Вікову-де-Сус». Фермери з румунських регіонів Сучава та Ботошані нарікають на імпорт з України. За їхніми словами, поставки українського зерна завантажили усі потужності з перевалки в порту Констанци й обвалили ціни на сільськогосподарську продукцію в регіоні. Серед вимог румунських аграрних асоціацій та обʼєднань – дотації та компенсація збитків фермерам, які зазнали збитків від імпорту з України, а також відновлення митних зборів на товари українського походження.
Обмежували рух транспорту на кордоні з Україною і польські фермери, вимагаючи дотацій на закупівлю кукурудзи й залишення сільськогосподарського податку без змін. Однак після переговорів з новим урядом, 7 січня вони відмовилися від блокади.
16 січня польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні Україною, досягли угоди про «певні умови» з урядом та призупинять свій протест у середу, 17 січня, о 13:00 за київським часом. Згідно з домовленістю, блокаду припинять до 1 березня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.