Категорія
Новини
Дата

Руйнування і втрата активів. «Метінвест» подала позови проти Росії до Європейського суду з прав людини

16 підприємств групи «Метінвест» подали позови до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії за шкоду, заподіяну Росією майну та власності групи в Маріуполі та на інших територіях України з 24 лютого. Про це йдеться у пресрелізі групи.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Так, позови щодо маріупольських металургійних підприємств подали комбінати «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Крім того, понад 10 підприємств групи подадуть аналогічні позови до кінця цього року.
  • Група «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського стверджує, що РФ порушує її права відповідно до статті 1 Протоколу 1 до Європейської конвенції з прав людини, завдаючи значних збитків та руйнування її активам та позбавляючи групу контролю над її активами, а у багатьох випадках – фактично позбавляючи права власності на активи. 
  • Тому кожне підприємство групи, яке зазнало збитків унаслідок війни, подає позов проти Росії, щоб притягнути її до відповідальності за руйнування активів. «Метінвест» вимагає справедливої компенсації за шкоду, заподіяну російською агресією. 
  • 23 червня аналогічний позов подав співвласник «Метінвесту» Рінат Ахметов. «Група «Метінвест» підтримує його позов, розглядає заяви своїх підприємств як взаємодоповнювальні та діє у повній координації зі своїм акціонером під час розгляду справ», – йдеться у повідомленні.

Контекст

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. З початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а у липні – лише в $4,9 млрд. 

Головний скарб бізнес-імперії – «Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головних підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничозбагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. В 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

У серпні найбагатший українець заявляв, що готовий фінансувати відбудову Маріуполя після повернення контролю над містом Україною.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні