Зараз нові виробництва логічно створювати на Заході України. Таку думку в інтервʼю «Інтерфакс-Україна» озвучив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Литвиненко.
Ключові факти
- За радянських часів та за інерцією у перші роки незалежності України саме зі стратегічного погляду потужності розміщувалися на лівому березі Дніпра, зазначив секретар РНБО. «Наразі, мабуть, логічно змінювати їхню локацію», – сказав Литвиненко.
- На його думку, характерна для ХХ століття концентрація виробництва поступається місцем розосередженим схемам розміщення потужностей. «І це виправдано не лише для ОПК, а й для енергетики», – додав секретар РНБО.
Контекст
Від початку великої війни майже 19 000 українських компаній переїхало, повідомляє Опендатабот із посиланням на дані ЄДР. З усієї кількості компаній, які змінили своє розташування від початку вторгнення, трохи більше 1000 переїхали з міста до області. Половина з них – понад 600 підприємств – виїхали з Києва, а ще 60 (5,1%) – з Одещини.
Переважно для переїзду обирають Київську область – 546 переїздів. Це майже кожна друга релокація бізнесу від початку повномасштабної війни. А найпопулярнішим став маршрут з Києва до Київської області: 359 релокацій. Фактично 30% усіх випадків, коли бізнес переїздить в область, припадають на цей маршрут.
Інші маршрути виявилися менш популярними. Наприклад, на другому та третьому місцях – шляхи від Львівської до Київської області та із Києва до Закарпаття – 2,7% та 2,6% відповідно.
Раніше зазначалося, що Харківське АТ «Укренергомашини» (колишні АТ «Турбоатом» і АТ «Електроважмаш») створить філії у Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях для розміщення виробничих потужностей. Рішення ухвалено наглядовою радою компанії 18 квітня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.