Засідання фінансового «Рамштайну» – мультидонорської координаційної платформи – відбудеться вже цього тижня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 24 січня.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- За словами премʼєра, до кінця тижня також очікується засідання секретаріату координаційної платформи донорів для підтримки України.
- «Важливо, щоб проєкти фінансової допомоги були чітко скоординовані, тому держави «Великої сімки» створили мультидонорську координаційну платформу – так званий фінансовий Рамштайн», – зазначив Шмигаль. Він нагадав, що самі лише бюджетні потреби України в іноземній допомозі на цей рік становлять щонайменше $38 млрд.
- Платформа діятиме в трьох основних напрямах: стала короткострокова і довгострокова підтримка України, міжнародне фінансування та координація реформ і розвитку приватного сектора.
- У форматі фінансового «Рамштайну», як зазначив прем’єр-міністр, співпрацюватимуть Україна, країни ЄС та G7, МВФ, ЄІБ, ЄБРР, ОЕСР та інші міжнародні фінансові організації.
Контекст
У Берліні 25 жовтня відбулася конференція з відновлення України, яку неформально назвали фінансовий «Рамштайн». До неї український уряд готувався менш масштабно, ніж до аналогічного заходу у швейцарському Лугано чотири місяці тому.
Якщо в липні Україна презентувала потенційним донорам десятирічний план відбудови на $750 млрд, то в Німеччині йшлося про на порядок скромніші суми. І уряд, і партнери на чолі з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та канцлером Німеччини Олафом Шольцом цього разу більше говорили про термінові потреби України.
Вони оцінюються в $38 млрд бюджетного дефіциту та $17 млрд так званого Fast Recovery Plan. Концепт останнього – термінова відбудова найбільш критичних обʼєктів, як-от транспортна, енергетична інфраструктура, школи й лікарні.
Шансів на конкретнішу розмову щодо фінансування, ніж було після Лугано (великий український план не знайшов глибокого відгуку в донорів), зараз дійсно більше. Ще напередодні фон дер Ляєн та Шольц на правах співорганізаторів берлінської конференції опублікували спільну статтю, в якій анонсували створення координаційної платформи для донорів відбудови України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.