Категорія
Новини
Дата

Швейцарія надасть Україні понад ₣100 млн фінансової допомоги

Швейцарія збільшить фінансову допомогу Україні до більш як ₣100 млн (близько $104 млн) та виділить ₣15 млн ($15,6 млн) на цифрову трансформацію. Про це заявив президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс на конференції з відновлення України в Лугано у вівторок, пише «Інтерфакс-Україна».

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Швейцарія подвоїть фінансування в межах двосторонньої співпраці з Україною до більш як ₣100 млн до 2023 року, зазначив Кассіс. 
  • «Відгукнувшись на заклик премʼєр-міністра (Дениса Шмигаля), ми виділимо щонайменше ₣15 млн на цифрову трансформацію», – повідомив він.
  • Президент додав, що Швейцарія виділяє Україні кошти також на багатосторонній основі через ООН, Світовий банк, ЄБРР та інші організації.

Контекст

Український уряд 4 липня у швейцарському Лугано представив план відбудови України United 24, над яким останні два місяці Кабмін та Офіс президента працювали у рамках Національної ради відновлення. План являє собою набір документів, які описуть майже всі ключові сфери та галузі української економіки. Орієнтовна вартість його втілення – $750 млрд до 2032 року.

Європейський інвестиційний банк на конференції з відновлення України запропонував створити новий інструмент – трастовий фонд ЄС – Україна Gateway (GTF). Ідеться про додатковий інструмент для відновлення критичної інфраструктури в Україні. «За допомогою трастового фонду ЄІБ сподівається надати допомогу в тих напрямах, де це найнеобхідніше», – сказала віцепрезидентка банку Тереза Червінська.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні