Категорія
Новини
Дата

ЄІБ запропонував створити трастовий фонд ЄС–Україна Gateway. Одна із цілей – залучення приватного фінансування

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) на Конференції з відновлення України в швейцарському Лугано запропонував створити новий інструмент – трастовий фонд ЄС–Україна Gateway (GTF), пише «Інтерфакс-Україна».

Ключові факти

  • Йдеться про додатковий інструмент для відновлення критичної інфраструктури в Україні. «За допомогою трастового фонду ЄІБ сподівається надати допомогу в тих напрямках, де це найнеобхідніше», – сказала віцепрезидентка банку Тереза Червінська.
  • За її словами, вже розроблено механізм, як має функціонувати цей фонд. «Вважаємо, що він відіграватиме важливу роль… для залучення фінансування, зокрема приватного», – зазначила вона.

Контекст

Портфель ЄІБ в Україні становить €7 млрд, і від початку війни вже було виділено близько €700 млн.

Раніше Reuters повідомляв, що ЄІБ пропонує використовувати структуру фінансування, аналогічну тій, яку використовували під час кризи з коронавірусом. Початковий внесок розміром €20 млрд надійде від країн-членів ЄС, а також буде бюджет у вигляді кредитів, ґрантів і гарантій. 

За оцінками ЄІБ, ці початкові інвестиції дадуть змогу реалізувати найнеобхідніші інфраструктурні проєкти (зокрема, мости, водопостачання та водовідведення, електроенергетику) на суму до €100 млрд і покриють приблизно половину невідкладних потреб України. ЄІБ контролюватиме ці інвестиції з іншими банками розвитку.

Було наголошено, що ЄС іще має схвалити план, як і держави-члени ЄС, після чого вони вирішуватимуть, чи робити внесок у такий фонд.

Єврокомісія сьогодні в Лугано запропонувала українському уряду створити «міжнародну платформу з реконструкції України», заявила під час виступу на Ukraine Recovery Conference у швейцарському Лугано президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн. За її словами, через таку платформу Єврокомісія зможе запропонувати Україні низку програм, які поєднуватимуть інвестиції та необхідні реформи.

Матеріали по темі