Категорія
Новини
Дата

«Сільпо» втратила 23 магазини, 68 – закриті. Як працює в умовах війни одна з найбільших мереж супермаркетів

Мережа продуктових супермаркетів «Сільпо» за час війни втратила 23 магазини (2102 робочі місця) – вони повністю зруйновані, 68 – наразі закриті (5807). Мережа посилено працює над відновленням роботи, йдеться в повідомленні «Сільпо».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 260 магазинів «Сільпо» продовжують працювати. Для підтримки працездатності мережа значно оптимізувала робочі процеси, зокрема скоротила кількість робочих годин у магазинах на 19,9%.
  • «Сільпо» працює над відновленням роботи. Протягом 2-3 тижнів планується відкрити від 20 до 30 магазинів у Києві та на звільнених територіях. 
  • Відновилась доставка продуктів харчування з інтернет-магазину shop.silpo.ua у містах на заході України.
  • Значною мірою вдалося відновити працездатність логістичних ланцюжків, заявляють в компанії. Найважче це дається із замороженими продуктами, склад яких знищено під Броварами. «Сільпо» посилено шукає новий. 
  • Мережа закрила склад у Харкові (101 робоче місце). Загалом зараз працюють чотири власні склади, і ще один вдалося перенести завдяки партнерам-постачальникам, і він уже вбудований у ланцюжок поставок.
  • Кількість робочих місць у логістиці становить 96% довоєнного рівня.
  • Мережа майже повністю зупинила власне виробництво продуктів харчування. Деякі лінії евакуйовані та запущені на заході України – це дозволило зберегти 88 робочих місць з 513. 
  • Компанія зупинила багато проєктів у маркетингу, ІТ, комерції та інших, тому й функції, повʼязані з ними, також довелося стиснути. Зі співробітниками задіяних офісів тимчасово призупинені трудові відносини. Частину співробітників перевели на роботу в інші сфери.

Контекст

Ритейл два роки поспіль був у пʼятірці найбільш прибуткових галузей економіки України – сумарно за рік ритейлери заробляли понад 430 млрд грн. 

Кількість працюючих торгових обʼєктів в Україні протягом місяця бойових дій скоротилась на 29%, свідчить дослідження Асоціації ритейлерів України. Загальна кількість працюючих торговельних точок в Україні склала 9701 при загальній чисельності 13 674 (станом на 21 березня).

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні