SpaceX готується до продажу акцій при оцінці в $200 млрд – Bloomberg /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

SpaceX готується до продажу акцій при оцінці в $200 млрд – Bloomberg

1 хв читання

Getty Images

Компанія SpaceX Ілона Маска готується продати інвесторам акції, виходячи з оцінки капіталізації в $200 млрд. Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих із цим питанням. Водночас сам мільярдер заявив, що компанія не потребує додаткових коштів.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • SpaceX обговорює тендерну пропозицію – операцію, що дозволяє співробітникам та інвесторам продавати акції, яка може розпочатися в червні, кажуть джерела агентства. 
  • Ціну майбутньої тендерної пропозиції ще не визначено, але SpaceX розглядає можливість запропонувати акції по $108–110 за штуку, сказав один із співрозмовників.
  • Умови ще не остаточні, і розмір тендерної пропозиції може змінитися залежно від зацікавленості як інсайдерських продавців, так і покупців.
  • Сам Ілон Маск написав, що компанії не потрібен додатковий капітал, ба більше, вона планує викуп акцій.
  • Таким чином, ринкова капіталізація SpaceX вже знаходиться на одному рівні з деякими найбільшими світовими публічними компаніями. Останній тендер пів року тому пройшов з оцінки компанії в $180 млрд. 

Контекст

SpaceX – майже монополіст на ринку запуску супутників у США завдяки успіхам ракети Falcon 9. Також до цього додається запекла боротьба за контракти та активна конкуренція за приватний космос. 

Супутниковий інтернет-бізнес Starlink є ключовим фактором в економіці компанії, оскільки наразі вже працює понад 5600 супутників і послуга має понад 2 млн активних користувачів.

Крім того, космічний корабель Starship продовжує випробувальні польоти, а це у перспективі дозволить створити ракети наступного покоління безпрецедентного масштабу й потужності, які можна використовувати повторно. У разі успіху з випробуваннями, Starship будуть використовувати в місіях Artemis із повернення людей на поверхню Місяця.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні