Компанія SpaceX Ілона Маска підписала першу угоду з Космічними силами США на надання супутникового звʼязку військовим за допомогою системи Starshield, пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Starshield має підтримувати національну безпеку США за допомогою супутникового спостереження Землі та комунікацій через наскрізне шифрування й додаткові «криптографічні можливості».
- Супутники Starshield доставлятимуться на низьку навколоземну орбіту за допомогою ракет-носіїв.
- Угода, яку сторони підписали 1 вересня, розрахована на рік. Максимальні контрактні витрати – $70 млн.
- Як повідомив представник ВПС США Енн Стефанек, до 30 вересня SpaceX отримає близько $15 млн для фінансування 54 «партнерів місії» в армії, військово-морському флоті, ВПС та береговій охороні.
Контекст
Про створення компанією SpaceX підрозділу Starshield стало відомо у грудні 2022 року. Як заявляв Ілон Маск, Starshield заснована на базі системи супутникового звʼязку Starlink, поступаючись їй у масштабах. Передбачалося, що підрозділ перебуватиме під контролем американського уряду.
«Starshield використовує технологію Starlink і запускає можливості для підтримки національної безпеки. У той час, як Starlink розроблений для споживчого та комерційного використання, Starshield призначений для використання державою», – заявляли в SpaceX.
Основна увага в проєкті Starshield приділяється трьом напрямкам:
- Спостереження за Землею. Starshield запускає супутники з приладами зондування поверхні планети і доставляє оброблені зображення безпосередньо користувачеві.
- Звʼязок. Starshield забезпечує гарантований глобальний звʼязок урядовим користувачам, які мають обладнання Starshield.
- Розміщення корисного навантаження. Starshield будує супутникові платформи для підтримки найвибагливіших урядових місій з корисним навантаженням.
Перші супутники Starlink компанія SpaceX запустила у 2019 році. Зараз діє понад 4500 таких пристроїв на низькій навколоземній орбіті – це приблизно половина від загальної кількості всіх активних супутників. Кожен апарат розрахований працювати протягом 3,5 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.