Категорія
Новини
Дата

SpaceX успішно доправила на орбіту нову партію супутників Starlink. Перший ступінь Falcon 9 використовувався вдесяте

SpaceX доправила на орбіту ще 49 мінісупутників в межах проєкту Starlink. Про успішний запуск ракети Falcon 9 компанія Ілона Маска повідомила у Твіттері.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Запуск Falcon 9 здійснено з космодрому на мисі Канаверал в штаті Флорида о 04:02 за Києвом.
  • Супутники розгорнуті, а перший ступінь ракети успішно приземлився на плавучу платформу A Shortfall of Gravitas в Атлантиці, повідомили в SpaceX. Вертикальна посадка відбулася через девʼять хвилин після старту ракети.
  • Перший багаторазовий ступінь ракети-носія використовувався для запусків вдесяте.

Контекст

Орбітальне угруповання SpaceX вже складається із 2040 космічних апаратів. Лише у 2021 році було запущено близько 900 супутників. Компанія має дозвіл на запуск ще 30 000 супутників з опцією збільшити цю кількість до 42 000. Мета програми – забезпечити широкосмуговим доступом до інтернету всіх мешканців Землі у будь-якій точці планети. Реалізація проекту розпочалася у лютому 2018 року.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні