Категорія
Новини
Дата

Спілка українських підприємців попросила Зеленського й Шмигаля розширити правовий режим Дія City на промислові підприємства

Спілка українських підприємців (СУП) звернулася до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативами щодо покращення умов ведення бізнесу. Відповідний лист є у розпорядженні Forbes.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • СУП просить надати всім промисловим підприємствам можливість скористатися податковими перевагами програми Дія City. Розширити перелік видів діяльності, які підпадають під закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки», крім виробництва підакцизних товарів.
  • Для промислових підприємств виключити вимогу щодо розміру середньомісячної заробітної плати, встановлену законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки». «Для відновлення економіки в післявоєнний період знадобиться тривалий час, протягом якого виплати заробітних плат в розмірі €1200 є занадто обтяжливими та не відповідає рівню середніх заробітних плат в довоєнний період», — ідеться в листі.
  • Встановити необмежений у часі ліміт по доходу до 10 млрд грн для платників податків третьої групи.
  • Крім того, СУП просить упровадити дерегуляційну гільйотину і ліквідувати інфраструктурний монополізм.
Спілка українських підприємців попросила Зеленського й Шмигаля розширити правовий режим Дія City на промислові підприємства /Фото 1

Контекст:

Дія City — це спеціальний правового режиму для IT-бізнесу, який запрацював 8 лютого 2022 року. Працювати в Дія City зможуть як українські, так і іноземні компанії, стартапи, інвестори — на однакових умовах. Резидентами стали понад 100 компаній, серед яких Revolut, Fintech Farm, Miratech тощо.

У них спеціальна система оподаткування — з податком на виведений капітал, замість податку на прибуток; лібералізація трудових відносин — дозволено як класичне працевлаштування за КЗпП, так і контрактне (альтернатива ФОП); європейська система набуття та захисту інтелектуальних прав; захист своїх інтересів з використанням елементів англійського права, а не в районному суді. У Дія City компанії захищені від перевірок і необґрунтованих розслідувань завдяки особливій процедурі процесуальних дій. На проведення будь-яких слідчих дій у резидентів Дія City для правоохоронців розробили підвищений санкційний механізм.

Детальніше про те, які податки платять резиденти «Дія City».

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні