Співзасновник та колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер запускає конкуруючий стартап у галузі штучного інтелекту, орієнтований на «створення безпечного суперінтелекту», про це він написав у Х.
В OpenAI Суцкевер відіграв ключову роль у розробці великих мовних моделей, включно з GPT-2, GPT-3 і моделлю генерування зображеннь DALL-E. Він не погоджувався з очільником стартапу Семом Альтманом щодо того, як швидко комерціалізувати генеративні продукти ШІ та які кроки потрібні для зменшення потенційної шкоди для людства.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Суцкевер запустив компанію Safe Superintelligence (SSI) Inc, яка позиціонує себе як «першу у світі повноцінну лабораторію SSI з однією метою та одним продуктом: безпечний суперінтелект».
- Компанія описана як американська з офісами в Пало-Альто та Тель-Авіві.
- Суцкевер став співзасновником стартапу разом з колишнім співробітником OpenAI Деніелом Леві і інвестором та підприємцем в галузі штучного інтелекту Денієлом Гроссом, який працював партнером у інкубаторі стартапів Y Combinator, яким раніше керував чинний СЕО OpenAI Сем Альтман.
- Згідно із заявою, що розробка безпечного суперінтелекту буде єдиною метою компанії SSI, вони додали, що проєкт не буде обтяжений вимогами інвесторів щодо доходів.
Контекст
Суцкевер народився в російському місті Нижній Новгород за п’ять років до розвалу СРСР у сім’ї російського інженера та співавтора винаходів у галузі електроніки Юхима Суцкевера. Сім’я репатріювалася в Ізраїль, коли хлопцеві було шість років. Більше про те, хто такий Суцкевер, читайте в матеріалі Forbes.
Суцкевер вважається одним із провідних у світі дослідників штучного інтелекту. Він відіграв велику роль у ранньому лідерстві OpenAI в області генеративного штучного інтелекту – розробці програмного забезпечення, яке може генерувати мультимедійні відповіді на людські запити, пише Financial Times.
Оголошення про його вихід з OpenAI відбулося після періоду кадрових перестановок у провідному ШІ-стартапі. У листопаді рада директорів OpenAI, до якої на той момент входив Суцкевер, зненацька усунула Альтмана з посади генерального директора, що шокувало інвесторів і співробітників. За кілька днів Альтман повернувся. Після невдалого перевороту Суцкевер пропрацював у компанії кілька місяців, але пішов у травні.
Хоча Суцкевер публічно заявив, що він довіряє нинішньому керівництву OpenAI, людина, яка тісно співпрацювала з Суцкевером, сказала, що його розбіжності з керівництвом компанії «сягнули критичної точки», оскільки «культура безпеки та процеси відійшли на другий план».
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.