Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це свідчить рішення суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба банку у коментарі ЕП.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Йдеться про справу, в рамках якої ПриватБанк прагне повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку та погасити невиконані зобовʼязання банку щодо рефінансування.
- ПриватБанк клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і у 2017 році Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Таким чином було накладено всесвітній арешт на активи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, ними контролюються.
- Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням ПриватБанку, постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.
- У ПриватБанку назвали це рішення «надзвичайно позитивною подією для банку».
- Першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість у ході подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дає змогу накладати на ці активи нові арешти, пояснили в банку.
- Там вважають, що це рішення забезпечить ефективне застосування примусового виконання будь-якого судового рішення, отриманого після слухання по суті, що має розпочатися у червні 2023 року.
Контекст
У грудні 2017 року вже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Лондона з позовом про повернення виведених активів колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим і пов’язаними з ними британськими компаніями на суму понад $2,5 млрд та домігся всесвітнього арешту їхніх активів.
У грудні 2018 року суд визнав позов невідповідним його юрисдикції, проте банк оскаржив це рішення в Апеляційному суді Англії та Уельсу у жовтні 2019-го. Припис суду про всесвітній арешт активів лишився чинним до винесення судового рішення по суті, а сума збитків з урахуванням нарахованих процентів зросла до $3 млрд.
З урахуванням позовів банку проти колишніх власників до судів США, Ізраїлю та Кіпру загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях – понад $10 млрд.
У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, які проводили forensic audit банку після його націоналізації.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.