Категорія
Новини
Дата

США та ЄС обговорюють можливість купівлі російської нафти за зниженою ціною – Байден

Президент США Джо Байден заявив, що зараз Штати та Євросоюз обговорюють питання купівлі російської нафти за ціною, яка буде нижчою за ринкову. За даними CNN, такий варіант розглядають у звʼязку з різким підвищенням цін на пальне. 

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • «Європа вирішила ще більше скоротити купівлю російської нафти. Є багато міркувань, що можна зробити, можливо, навіть продовжити купувати нафту, але за обмеженою ціною», – сказав Байден.
  • Він пояснив, що санкційний тиск на РФ призвів до того, що Росія повинна буде продати нафту за заниженою ціною. 
  • «Зараз багато що відбувається, але ідея, що ми зможемо клацнути перемикачем, щоб знизити вартість бензину, малоймовірна в найближчій перспективі», – заявив Байден.

Контекст

У березні США заборонили імпорт скрапленого природного газу, кам’яного вугілля, нафти й продуктів нафтопереробки з Росії. 

Слідом за США Європейський Союз також ввів ембарго на російську нафту. Єврокомісія розробила оновлений проєкт шостого пакета санкцій у відповідь на війну в Україні. Проте уряд премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана блокував його, посилаючись на велику залежність від російської нафти. Проти повного ембарго через залежність від російських поставок також виступали Болгарія, Чехія та Словаччина.

30 травня стало відомо, що ЄС прибрав із шостого пакета санкцій заборону імпорту нафти трубопроводами. Виключити з ембарго постачання нафти трубопроводом «Дружба» було запропоновано, щоб дати Угорщині, Чехії, Словаччині й іншим країнам, які не мають виходу до моря, адаптуватися до заборони. Через нафтопровід «Дружба» у 2021 році Росія постачала в ЄС 720 000 барелів нафти щодня, тоді як морськими шляхами – 1,57 млн барелів на день.

Напередодні лідери ЄС домовилися на саміті в Брюсселі про часткове ембарго на постачання російської нафти. Під санкції потраплять понад дві третини імпорту нафти з РФ. Заборона поки що не стосується постачання нафти трубопроводами.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні