Міністерство фінансів США 9 березня оголосило про запровадження санкцій проти пʼяти компаній, що базуються в Китаї, і однієї фізичної особи через постачання Ірану компонентів, які можна використовувати у виробництві безпілотників. Про це йдеться у повідомленні міністерства.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Ця мережа компаній, що базується в Китаї, відповідальна за продаж і постачання компанії Iran Aircraft Manufacturing Industries Corporation (HESA) тисяч виробів аерокосмічної промисловості, у тому числі тих, які можна використовувати у БПЛА, йдеться у пресрелізі Мінфіну.
- Санкції запроваджено проти компаній Koto Machinery, Raven International Trade Limited, Guilin Alpha, S&C Trade та її співробітника Юня Сяюана, Shenzhen Caspro Technology Co., Ltd.
- Усе майно цих структур, яке перебуває в юрисдикції США та американських громадян, необхідно заблокувати й звітувати перед OFAC, нагадали у міністерстві.
- Крім того, особи, які беруть участь у певних транзакціях із новими фігурантами списків санкцій, також можуть потрапити під американські санкції.
- Окрім того, США можуть запровадити обмеження щодо будь-яких іноземних фінансових інституцій, які усвідомлено сприяють цим фігурантам у здійсненні значних транзакцій або надають їм фінансові послуги.
Контекст
У вересні минулого року Мінфін США запровадив санкції проти чотирьох іранських компаній та однієї фізичної особи, які причетні до постачання безпілотників до Росії. У Вашингтоні вважають, що РФ планує використовувати вказані безпілотники у війні проти України.
Наприкінці січня ЄС вніс до списків санкцій іранську HESA, що виробляє БПЛА.
На початку лютого WSJ писала, що Москва та Тегеран просувають плани будівництва нового заводу в Росії, який міг би виробляти не менше 6000 безпілотників іранської розробки для війни в Україні.



26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.