Міністерство оборони вже уклало 16 державних контрактів із українськими виробниками безпілотників, на закупівлю дронів планується спрямувати близько 20 млрд грн, повідомив міністр оборони Олексій Резніков. За його словами, розвиток і підтримка українського ринку БПЛА є одним із ключових напрямків відомства.
Ключові факти
- Резніков повідомив, що Міноборони отримало заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів.
- «Після консультацій з Генеральним Штабом ЗСУ та після випробувань Міноборони вже уклало 16 держконтрактів із українськими виробниками БПЛА», – зазначив міністр.
- За його словами, у 2023 році закупівлі БПЛА для ЗСУ будуть збільшені, на цей сегмент планують спрямувати близько 20 млрд грн.
- «Це лише початок. Адже мова йде не тільки про потреби аеророзвідки. Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектру застосування – повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо», – додав він.
Контекст
Після початку війни в Україні більшість армій почали переглядати принципи тактичної розвідки за допомогою БПЛА. Досвід показав, що немає сенсу інвестувати мільйони доларів у дорогі та лімітовані безпілотники. Хоча саме так робили армії НАТО. Для війни треба багато дешевих дронів, які виготовлятимуться серійно й швидко.
В Україні роль дешевих простих дронів виконують комерційні коптери, що мають якісну камеру та управління. Зараз ЗСУ використовують потужні дрони українського виробництва з двома барабанами й дрони, здатні скидати важкі міни та вибухові засоби. Вартість таких систем може наближатися до вартості традиційного міномета – $20 000–50 000. Але вони мають значно кращі характеристики. Єдиний недолік – вразливість до засобів радіоелектронної боротьби. Нещодавно «Укроборонпром» лише анонсував завершення розробки вітчизняного дрона дальністю 1000 км і вагою заряду до 75 кг. Про масштабне серійне виробництво поки що не йдеться.
Україна закупила близько 1400 безпілотників, переважно для розвідки, і планує розробити бойові моделі, що можуть атакувати дрони, які Росія використала під час вторгнення в країну, повідомив у грудні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
27 січня Міноборони повідомило, що в межах проєкту «Армія дронів» в Україні почали формувати ударні роти безпілотників. Вже відібрано найпрофесійніших військовослужбовців, які очолять ударні роти. Кожна рота отримає дрони та боєприпаси, Starlink й інше необхідне обладнання, щоб долати ворога у гарячих точках.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.