Сьогодні, 12 квітня, Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) націлилось на мережу посередництва мільярдера Алішера Усманова, щодо якого діють санкції у кількох юрисдикціях, йдеться у повідомленні відомства. Також під санкції потрапив контрольований РФ Міжнародний інвестиційний банк (МІБ) в Угорщині.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Під нові санкції потрапили топменеджери Усманова та його пасинок Натан Вінер, разом із повʼязаними компаніями.
- Крім оточення Усманова, під обмеженнями опинилась низка посередників із Китаю та Туреччини, з якими повʼязані російські закупівлі в обхід санкцій.
- Сьогодні OFAC також внесло до списку Міжнародний інвестиційний банк (МІБ), контрольовану Росією фінансову установу в Угорщині.
- OFAC включило в список і дочірнє підприємство МІБ – IIB Capital, що знаходиться в Москві, та трьох нинішніх або колишніх керівників МІБ.
- Державний департамент США також одночасно запровадив обмеження щодо кількох організацій, що працюють в оборонному секторі РФ, та організацій, які підтримують війну Росії проти України, а також додаткових організацій, повʼязаних із «Росатомом».
Контекст
Усманов, внесений до санкційного списку 3 березня 2022 року, є одним із найбагатших мільярдерів Росії, який володіє великими активами в різних секторах економіки Російської Федерації, а також в інших країнах.
За даними OFAC, Усманов має значні частки у металургійній і гірничодобувній промисловості, телекомунікаціях та інформаційних технологіях. Відомо, що Усманов близький із багатьма високопосадовцями РФ, зокрема з президентом Росії Володимиром Путіним, а також з Дмитром Медведєвим, нинішнім заступником голови Ради безпеки Росії.
Алішер Усманов перебуває під санкціями США, Великої Британії, ЄС та України. Він шостий у Росії за статками, власник «Металоінвесту» та «МегаФона». Його статки впали з $21,6 млрд до $18,9 млрд після запровадження санкцій. Раніше Німеччина арештувала супер’яхту Усманова Dilbar, її вартість оцінювали у $750 млн.
Навесні минулого року Усманов оскаржив рішення ЄС щодо запровадження проти нього жорстких санкцій у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Усманов подав апеляцію до Генерального суду ЄС 29 квітня, в якій просив зупинити дію санкцій, доки судді не ухвалять остаточне рішення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.