Категорія
Новини
Дата

Росія використовує сумнівні способи для обходу нафтових санкції Заходу – Bloomberg

Росія вдається до низки сумнівних методів, щоб продавати нафтопродукти покупцям, які побоюються порушення санкцій, і долати фінансові обмеження, встановлені Європейським Союзом та його союзниками, пише Bloomberg. Серед заходів – зміна документації або змішування з неросійськими видами пального.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Продавці нафтопродуктів стикаються з великими труднощами при виведенні продукту на ринок після набрання чинності санкціями на початку лютого. 
  • За словами джерел, а також FGE та Kpler, це призвело до таких заходів, як маркування палива як бензину або вантажів, що залишають порти без пункту призначення.
  • «Зараз для російських нафтопродуктів немає чітких, спеціалізованих каналів збуту, оскільки основні покупці, Південна Корея та Європа, не можуть купувати їх безпосередньо», – сказав Армаан Ашраф, голова відділу скрапленого природного газу в FGE. – Розмістити російські нафтопродукти може бути складніше, ніж нафту».
  • Відсутність покупців, здатних поглинути великі обсяги нафтопродуктів, посилило проблему для Росії. Китай та Індія беруть більше, але обидва мають достатні внутрішні запаси, тоді як Південна Корея – ключовий споживач до війни – уникає прямого імпорту після санкцій. 
Росія використовує сумнівні способи для обходу нафтових санкції Заходу – Bloomberg /Фото 1

Інфографіка: Bloomberg

Росія використовує сумнівні способи для обходу нафтових санкції Заходу – Bloomberg /Фото 2

Інфографіка: Bloomberg

Попередній слайд
Наступний слайд
  • За даними Kpler, у березні Росія відвантажила близько 1,34 млн т нафтопродуктів, що відповідає обсягу того ж періоду минулого року, але залишається питання, чи зможе країна підтримувати такі потоки в найближчі місяці. Згідно з інформацією FGE, російський бензин тече в резервуари для зберігання в Обʼєднаних Арабських Еміратах та Західній Африці, що раніше було рідкістю. 
  • За словами Кʼярана Тайлера, старшого аналітика з Kpler, нові постачання російських нафтопродуктів сигналізують про невідомі напрямки, що може вказувати на спробу приховати походження, а також відображати труднощі з пошуком покупців. До введення санкцій майже жоден вантаж не був без пункту призначення, але в березні цей показник зріс майже до чверті експорту. 
  • За словами Тайлера, російські нафтопродукти стикаються з постійними проблемами, коли справа доходить до пошуку покупців, тож, ймовірно, це змусить російські нафтопереробні заводи знижувати операційні показники, аби скоротити експорт.
  • Ключовим для нафтопродуктів був захід, відомий як передокументація або змішування з неросійськими видами палива в торгових хабах, таких як Сінгапур та Фуджейра в ОАЕ. Ця практика набрала обертів після початку війни і не слабшає відколи були введені санкції. Проте деякі покупці у Північній Азії заявили про небажання забирати вантажі з переоформленими документами.
  • Є ознаки того, що санкції бʼють за прибутками Росії від енергоносіїв. Згідно з попередніми даними центрального банку, профіцит рахунку поточних операцій країни скоротився минулого кварталу більш ніж на $51 млрд порівняно з попереднім роком.

Контекст

Продаж нафтопродуктів має вирішальне значення для фінансування бюджету РФ та, зрештою, її війни в Україні. Захід сподівається поступово зменшити це джерело грошей для Кремля. Дизельне пальне має вирішальне значення для економіки Європи, ним заправляють не лише вантажівки, що доставляють товари, а й понад 40% автомобілів у Європейському Союзі. 

2 лютого видання The New York Times писало, що заборона на російський експорт продуктів нафтопереробки, яка почала діяти 5 лютого, не призведе до дефіциту дизпального у Європі, водночас Росія, ймовірно, втратить більше половини ринків збуту своєї нафти та нафтопродуктів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні