Категорія
Новини
Дата

США збільшили експорт нафти в Європу до шестирічного максимуму – Bloomberg

Експорт сирої нафти із США до Європи у квітні зріс до максимуму з 2016 року, коли США дозволили вивозити сировину, пише Bloomberg з посиланням на дані щодо руху суден. ЄС прагне позбутися залежності від Росії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Нафтові компанії США відправили європейським покупцям майже 50 млн барелів із великих терміналів у Техасі та Луїзіані. Це майже половина загального обсягу нафти, яку направили за кордон з Мексиканської затоки, зазначило агентство.
  • До Європи у квітні попрямували, зокрема, три найбільші нафтові танкери. Кожен із них може вмістити по 2 млн барелів. 

Контекст

ЄС прагне знизити свою залежність від нафти і газу з РФ та шукає альтернативні джерела енергоресурсів. Зокрема, Євросоюз активізує співпрацю з африканськими країнами.

Очікується, що обмеження щодо російської нафти увійдуть до шостого пакету санкцій проти РФ. Заборону імпорту нафти в ЄС можуть запровадити наприкінці 2022 року або з 2023 року, а до цього – поступово обмежувати постачання, писав раніше Bloomberg з посиланням на джерела в Брюсселі. Виняток можуть зробити лише для Угорщини та Словаччини, які майже повністю залежать від нафти з РФ.

Світовий нафтовий ринок вже втратив 1 млн барелів нафти з РФ, і в травні ця цифра може збільшитися вдвічі, прогнозує глава нафтогазової компанії BP Бернард Луні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні