Категорія
Новини
Дата

ЄС шукатиме альтернативу російському газу в Африці. Брюссель розраховує на Нігерію, Сенегал та Анголу

Європейський Союз активізує співпрацю з африканськими країнами, щоб позбутися залежності від імпорту російського природного газу, пише Bloomberg. Вже цього року ЄС планує скоротити імпорт газу на дві третини.

Ключові факти

  • Країни Африки, зокрема, Нігерія, Сенегал та Ангола, пропонують великий невикористаний потенціал скрапленого газу, йдеться у проєкті енергетичної стратегії. 
  • Ухвалити документ мають вже у травні як частину пакету з реалізації плану ЄС щодо скорочення енергетичної залежності від РФ.
  • ЄС найближчими днями надасть докладніші інструкції про те, як компаніям слід реагувати на вимогу РФ платити за паливо в рублях, пише видання.
  • Стратегія також передбачає: збільшення у 2022 році LNG-імпорту на 50 млрд куб м; реалізацію угоди зі США про додаткове постачання 15 млрд куб м LNG вже у 2022 році; підписання меморандуму з Єгиптом та Ізраїлем для збільшення постачання LNG до літа 2022 року; подвоєння пропускної спроможності Південного газового коридору, яким до Європи надходить газ з Азербайджану, до 20 млрд куб м на рік.

Контекст

31 березня президент РФ Путін підписав указ, який зобовʼязує «недружні» країни розраховуватися за російський газ у рублях. Натомість ЄС та країни G7 відкинули вимоги РФ.

Минулого тижня «Газпром» повністю зупинив постачання газу компаніям «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща). Перед цим країни відмовилися платити за поставки в рублях. 

Десять компаній у ЄС відкрили рублеві рахунки у «Газпромбанку», як того вимагає Кремль, при цьому чотири з них вже провели оплату в рублях, повідомив Bloomberg з посиланням на джерело, близьке до «Газпрому».

У ЄС немає країн чи компаній, які планують платити «Газпрому» в рублях за схемою, запропонованою РФ, заявили в Брюсселі після екстреного засідання Ради ЄС 2 травня, єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, а також міністр екологічних перетворень Франції Барбара Помпілі. За словами Помпілі, на засіданні всі держави ЄС заявили, що дотримуються санкцій та поважають контракти з «Газпромом», які передбачають оплату в євро або доларах.

Усі держави ЄС також засудили одностороннє рішення «Газпрому» припинити постачання до Польщі та Болгарії, розповіла французький міністр.

Матеріали по темі