Категорія
Новини
Дата

Стартап Anthropic вдосконалив свого чат-бота Claude – конкурента ChatGPT

ШІ-стартап Anthropic випустив Claude 2.1, удосконалену версію своєї флагманської великої мовної моделі, яка дозволяє їй конкурувати із ChatGPT, йдеться у повідомленні компанії.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Остання модель Claude 2.1 тепер доступна через API в консолі Anthropic і використовується в чаті claude.ai. 
  • Компанія Anthropic подвоїла обсяг інформації, яку можна передати Claude, з обмеженням 200 000 токенів, що відповідає приблизно 150 000 слів або більше 500 сторінкам матеріалу. 
  • «Маючи можливість працювати з великими масивами контенту чи даних, Claude може узагальнювати, відповідати на питання, прогнозувати тенденції, порівнювати і зіставляти кілька документів та багато іншого», – сказано у релізі.
  • Також у Claude кількість хибних відповідей скоротилася вдвічі порівняно з попередньою моделлю. У Claude 2.1 внесли покращення у розумінні та узагальненні, особливо для довгих та складних документів, таких як юридичні документи, фінансові звіти та технічні специфікації.
  • Компанія на численні прохання користувачів додала нову бета-функцію, яка дозволяє Claude інтегруватися з існуючими процесами, продуктами та API користувачів.
  • Anthropic запровадила можливість використання системних підказок, які дозволяють користувачам давати Claude спеціальні інструкції для підвищення продуктивності.

Контекст

Стартап Anthropic у 2021 році запустили вихідці з OpenAI – Даніела і Даріо Амодеї. Останній обіймав у компанії посаду віцепрезидента з досліджень. Стартап спеціалізується на розробці базових систем штучного інтелекту та великих мовних моделей.

Флагманський продукт Anthropic – ШІ-асистент Claude, прямий конкурент ChatGPT від OpenAI.

Нещодавно онлайн-ритейлер Amazon вклав у стартап $4 млрд та отримав міноритарну частку в компанії. Про угоду стало відомо 25 вересня. 

У жовтні стало відомо, що Anthropic веде переговори з інвесторами щодо залучення $2 млрд. За словами двох співрозмовників видання The Information, Google, яка вже придбала приблизно 10% акцій Anthropic в 2022 році, планує інвестувати в новому раунді стартапу. 

Anthropic хоче отримати оцінку від $20 млрд до $30 млрд з урахуванням нових інвестицій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні