Категорія
Новини
Дата

Суд арештував понад 450 авто «Тедіс Україна» у справі про ухилення від сплати податків, в компанії планують оскаржити рішення

Детективи Бюро економічної безпеки ініціювали арешт понад 450 легкових та мікроавтобусів, що використовувалися одним з найбільших дистриб’юторів тютюнової продукції, йдеться в повідомленні БЕБ. У компанії «Тедіс Україна» заявили, що не згодні з рішенням про арешт і планують оскаржити його. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У БЕБ повідомили, що суд задовольнив клопотання про арешт автівок для забезпечення відшкодування завданих державі збитків у сумі 270 млн грн.
  • Бюро проаналізувало господарську діяльність компанії-дистриб’ютора, у власності якого перебуває понад 450 автомобілів. «Ці транспортні засоби, ймовірно, були придбані внаслідок умисного ухилення від сплати податків, тобто набуті протиправним шляхом, та використовувалися для транспортування згаданих тютюнових виробів», – йдеться у повідомленні.
  • За даними бюро, детективи направили до суду клопотання про арешт майна для «збереження речових доказів та запобігання протиправним діям із транспортними засобами, а в подальшому забезпечення відшкодування завданих державі збитків». 
  • У компанії «Тедіс Україна» заявили, що категорично не згодні з рішенням про арешт комерційних автотранспортних засобів і будуть оскаржувати його у встановленому чинним законодавством порядку.
  • «Хочемо ще раз підкреслити, що звинувачення щодо нібито ухиляння в сплаті податків є абсолютно безпідставними і необґрунтованими», – йдеться в офіційній заяві компанії. В «Тедіс Україна» зазначили, що більшість автомобілів були закуплені до 2017 року, «тому заявляти, що автомобілі компанії буди придбані нібито за несплачені податки, абсурдно».

Контекст

У січні слідчі встановили, що службові особи «Тедіс Україна» у 2020–2021 роках документально оформили продаж тютюнових виробів на адресу низки підприємств з ознаками фіктивності. «Загальна вартість реалізованих підакцизних товарів становить 1,17 млрд грн. Насправді жодного продажу тютюнових виробів цим товариствам не здійснювалося. Фактично реалізація відбувалася поза обліком за готівку, в тому числі через мережу власних магазинів роздрібної торгівлі», – повідомили у БЕБ.

У Бюро стверджують, що таким чином компанія умисно ухилилася від сплати податку на прибуток та акцизного податку, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в розмірі понад 270 млн грн. Генеральному директору компанії повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні