Печерський суд відпустив під нічний домашній арешт співзасновника котеджного містечка Riviera Village Сергія Слюсаренка, повідомив його партнер Володимир Лімаков на своїй Facebook-сторінці. До цього суд відпустив ще двох співробітників Riviera Village – Романа Єфімова й Аліну Шило. Цю інформацію підтвердила юрфірма Equity, адвокати якої захищають інтереси Слюсаренка та Ігоря Мазепи.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- 19 лютого Печерський районний суд відпустив під нічний домашній арешт Сергія Слюсаренка, повідомив Лімаков.
- 16 лютого суд змінив секретарці Riviera Village Аліні Шило утримання під вартою і заставу 50 млн грн на домашній арешт і відпустив під нічний домашній арешт ще одного підозрюваного у справі Riviera Village – директора Романа Єфімова.
- «У них усіх нічний домашній арешт», – уточнив Forbes Олег Маліневський, керівний партнер Equity.
- «Дуже хотілося б вірити, що зміна запобіжного заходу Сергію Слюсаренку, Аліні Шило, Роману Єфімову стане першим кроком на шляху відновлення законності», – написав Лімаков.
Контекст
29 листопада 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило, що спільно з ДСР Національної поліції України викрило й затримало «керівників та учасників злочинної організації», які протиправно заволоділи землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.
«Землі переоформили на підставних осіб та збудували котеджні містечка. Сума завданих збитків сягає 15 млн грн», – йшлося в заяві Нацполіції.
Загалом затримали пʼятьох осіб. Сергій Слюсаренко перебував за ґратами з кінця листопада 2023-го. Разом із іншим підприємцем, Володимиром Лімаковим, 16 років тому він створив елітне котеджне містечко Riviera Village під Києвом.
Одночасно зі Слюсаренком у СІЗО також потрапили два топменеджери, юрист Riviera Village та в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру Київської області.
Ще однією підозрюваною є 72-річна мати Слюсаренка, яка знаходиться під домашнім арештом, йдеться в ухвалі Печерського районного суду.
Фігурантами у справі про нібито незаконне привласнення землі поблизу Київської ГЕС є також Ігор Мазепа та його брат Юрій. Печерський суд столиці 19 січня відправив їх під арешт із заставою 349 млн грн і 44 млн грн відповідно. 23 січня Київський апеляційний суд зменшив заставу Ігорю Мазепі до 21 млн грн, які той заплатив і вийшов із СІЗО.
Слідство наполягає, що два злочинні угруповання – Слюсаренка й Мазепи – автономно одне від одного в той самий час «спланували та реалізували злочинні наміри, заволодівши ділянками стратегічно важливих земель. У результаті держава отримала мільйонні збитки, а Київ опинився на межі техногенної катастрофи».
Обвинувачені заявляють про свою повну невинуватість і упередженість слідства.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.