Категорія
Новини
Дата

Суд зняв арешт із ТРЦ Ocean Plaza та з рахунків компанії-власника

Печерський райсуд Києва скасував арешт на будівлю столичного ТРЦ Ocean Plaza і кошти на рахунках його власника – ТОВ «ІС «Либідь», пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на судове рішення від 2 серпня. 

Ключові факти

  • Суд зняв з ТРЦ Ocean Plaza заборону на використання трьох земельних ділянок і кількох квартир у володінні ТОВ «ІС «Либідь».
  • Суд узяв до уваги, що арешт ТРЦ є надмірно обтяжливим та неспівмірним із завданнями кримінального провадження, оскільки унеможливлює здійснення господарської діяльності товариством, яке має понад 350 орендарів і 7000 працівників, що забезпечує надходження до бюджетів різних рівнів близько 3 млрд грн на рік.
  • Водночас знімається арешт із рахунків ТОВ, за винятком витратних операцій за платежами за межі України, виплати дивідендів громадянам і юрособам іноземних держав, виплат на рахунки, відкриті в іноземних банках, і рахунки нерезидентів України.

Контекст

Російська «ТПС Недвижимость» купила Ocean Plaza в 2012 році в забудовника обʼєкта – компанії Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Одна з власників російської компанії – Лілія Ротенберг, донька наближеного до Володимира Путіна російського олігарха Аркадія Ротенберга. 

В Офісі президента ще в березні розглядали питання націоналізації Ocean Plaza, розповів Forbes на умовах анонімності юрист, який консультує ОП. 

Топменеджер одного з магазинів, який працює в Ocean Plaza, на умовах анонімності розповідав Forbes, що керуючі обʼєктом пояснювали тривалий простій високою вакантністю. До війни ТРЦ був майже на 100% заповнений орендарями, зазначала директорка консалтингової компанії «Українська торгова гільдія» Євгенія Локтіонова. За словами колишнього директора столичного ТРЦ, 60% із них відмовилися працювати в компанії з російським корінням. 

9 серпня стало відомо, що в рамках кримінального провадження в управління АРМА передано заарештовані корпоративні права ТРЦ Ocean Plaza на понад 350 млн грн. 

Ocean Plaza не працює повноцінно з кінця лютого. Минулого тижня орендарям ТРЦ повідомили, що він відновить роботу з 11 серпня. Пізніше ТРЦ переніс відкриття на невизначений термін.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні