Категорія
Новини
Дата

ТРЦ Ocean Plaza у Києві відкриють 11 серпня. Його планували націоналізувати через російських співвласників

Один із найбільших ТРЦ Києва Ocean Plaza відновлює роботу з 11 серпня, йдеться в повідомленні до орендарів. З кінця лютого ТРЦ не працював через невизначеність із російськими власниками та загрозу націоналізації. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Просимо здійснити підготовку приміщень до вищезазначеної дати», – йдеться в листі.
  • Про порядок проведення робіт та ввезення чи вивезення товару орендарів повідомлять додатково.

Контекст

Ocean Plaza не працює повноцінно з кінця лютого. Донедавна в ТРЦ працював лише нульовий поверх, де міститься гіпермаркет «Ашан», а також кілька магазинів. Згодом «Ашан» заявив, що закриває магазин в Ocean Plaza. У пресслужбі гіпермаркету повідомили, що їх попросила закритися адміністрація Ocean Plaza.

Російська «ТПС Недвижимость» купила Ocean Plaza в 2012 році в забудовника обʼєкта – компанії Василя Хмельницького та Андрія Іванова. Одна з власників російської компанії – Лілія Ротенберг, донька наближеного до Володимира Путіна російського олігарха Аркадія Ротенберга. 

В Офісі президента ще в березні розглядали питання націоналізації Ocean Plaza, розповів Forbes на умовах анонімності юрист, який консультує ОП. 

Топменеджер одного з магазинів, який працює в Ocean Plaza, на умовах анонімності розповідав Forbes, що керуючі обʼєктом пояснювали довгий простій високою вакантністю. До війни ТРЦ був майже на 100% заповнений орендарями, зазначала директорка консалтингової компанії «Українська торгова гільдія» Євгенія Локтіонова. За словами колишнього директора столичного ТРЦ, 60% із них відмовилися працювати в компанії з російським корінням. 

Чистий дохід Інвестиційного союзу «Либідь», юрособи, що володіє торговими марками Ocean Plaza, у 2020-му, за даними YouControl, становив 832 млн грн, у 2019-му – майже 1,3 млрд грн. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні