Василь Хмельницький

Інвестиції

Василь Хмельницький /Фото Wikipedia/Tagiko
$310 млн
29 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, двоє синів
Місце народження
Село Баянул (Казахстан)

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Народження доньки Маші.

Найкорисніший провал: «У 27 років я вже був підприємцем і вперше поїхав за кордон. На одній з екскурсій ми відвідали фабрику, де робили гарне взуття. Я порахував, що в Україні його можна продати у п’ять‑шість разів дорожче. Я одразу замовив велику партію. І тільки коли контейнер із взуттям вже приїхав до Києва, я зрозумів, що не врахував одного моменту: все взуття було однаковим. Я вклав кілька тисяч доларів у товар, який неможливо продати. Тепер я б зробив по‑іншому: купив би першу партію на невелику суму, щоб вивчити попит».

Цитата: «Нинішня ситуація – марафон для всіх жителів планети. Ти або береш участь у забігу, або залишаєшся на узбіччі».

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $19 млн 

Основні об’єкти: ТРЦ Ocean Plaza (33,5%), парк Unit City, складська нерухомість 

У 2012‑му Хмельницький, 54, продав ТРЦ Ocean Plaza за $350 млн, а торік викупив третину назад – з дисконтом у 30%. «Якщо є можливість купити дешевше і продати дорожче, ми з цього користуємося», – пояснює він свою логіку. Утім, останніми роками традиційний девелопмент йому вже не такий цікавий. Він збирається продати свої 65% у компанії UDP багаторічному партнерові Андрію Іванову і зосередитися «на більш сучасному та інноваційному». На місці колишнього мотоциклетного заводу в Києві Хмельницький створює парк Unit.City. До 2028 року тут має з’явитися щонайменше 400 000 кв. м офісів і 200 000 кв. м житла для 20 000 айтішників. Втілено п’яту частину задуму, заповнюваність побудованих офісів – 95%. У найближчі шість років Хмельницький хоче повторити успіх в інших містах‑мільйонниках.

Цитата: «Раніше я був як усі. Мені подобалося заробляти гроші на різних процесах. Нині я хочу робити великі проєкти, з великим соціальним значенням, де створюються таланти і стартапи».

100 найбагатших українців 2020

У минулому – зварювальник і депутат парламенту, Василь Хмельницький подався у візіонери. Вітрина його інвестиційного холдингу UFuture – інноваційний парк UNIT.City. «Місто в місті» на території Київського мотоциклетного заводу складається з трьох бізнескампусів площею 36 000 кв. м. Їх будівництво обійшлося в €50 млн. Всередині – 108 компаній-резидентів. Це розминка: заробляти Хмельницький планує на житлі з цінником вище середнього. Ціни в ЖК UNIT.Home починаються від 35 000 грн за квадратний метр, перша черга планується до здачі в 2022 році. Хмельницький – оптиміст: «Дві кризи пережив – і ще дві переживу». Крім Unit. Сity, у нього залишаються і більш традиційні активи: частки в аеропорту «Київ», заводах «Біофарма» і Plank Electrotechnic, проєкти в альтернативній енергетиці.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд