Ріші Сунак стане премʼєр-міністром Великої Британії після того, як інші кандидати вийшли з перегонів за лідерство в Консервативній партії, пише Reuters.
Ключові факти
- Король Чарльз попросить Сунака, одного з найбагатших політиків Вестмінстера, сформувати уряд, замінивши на посту премʼєрку Ліз Трасс, яка протрималась на цій посаді всього 44 дні.
- Він переміг політикиню Пенні Мордонт, яка не змогла отримати достатньої підтримки законодавців для участі у голосуванні, тоді як його суперник, колишній премʼєр-міністр Борис Джонсон, відмовився від участі у конкурсі, заявивши, що більше не може обʼєднувати партію.
- «Це історичне рішення, яке ще раз демонструє різноманітність та талант нашої партії. Я повністю підтримую Ріші», – заявила Мордонт у своїй заяві, відмовившись від участі у перегонах лише за кілька хвилин до того, як мав бути оголошений переможець.
- Зрештою Сунака було оголошено переможцем голосування. «Ріші Сунак обраний новим головою Консервативної партії», – заявив голова «комітету 1922 року» Палати громад, який опікувався процесом вибору нового лідера, сер Грем Бреді.
Контекст
Сунак, 42-річний колишній міністр фінансів, менш як за два місяці стає третім премʼєр-міністром Великої Британії, якому доручено відновити стабільність у країні, яка пережила роки політичних та економічних потрясінь.
Очікується, що мультимільйонер, колишній глава хедж-фонду, почне різке скорочення витрат, щоб спробувати відновити фінансову репутацію країни, саме в той момент, коли країна скочується в рецесію, спричинену зростанням цін на енергію та продукти харчування.
Велика Британія перебуває у стані перманентної кризи з того часу, як у 2016 році проголосувала за вихід з Європейського Союзу, розвʼязавши битву у Вестмінстері за майбутнє країни, яка досі залишається невирішеною.
Сунак у віці 39 років став міністром фінансів при Джонсоні якраз у той момент, коли пандемія COVID-19 вразила Велику Британію.
Колишній аналітик Goldman Sachs стане першим премʼєр-міністром Великої Британії індійського походження. Його сімʼя емігрувала до Великої Британії у 1960-х роках, коли багато людей з колишніх британських колоній переїхали до країни.
Після закінчення Оксфордського університету він вступив до Стенфордського університету, де познайомився зі своєю дружиною Акшатою Мурті, батьком якої є індійський мільярдер Н. Р. Нараяна Мурті, засновник аутсорсингового гіганта Infosys Ltd.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.