Категорія
Новини
Дата

Світовий банк планує виділити Україні $1 млрд додаткової підтримки

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) із групи Світового банку планує у листопаді винести на раду директорів пакет про фінансування для України на $1 млрд. Також виноситься рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури, повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Пакет буде передбачати фінансування на $1 млрд – це буде, як пряме кредитування так і фінансові гарантії та інструменти trade finance», – повідомив Грибан.
  • Очікується, що таке фінансування мобілізує й приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки. Таким чином, загальний обсяг проектів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, становитиме понад $3,3 млрд.
  • У Мінекономіки зазначили, що IFC також активно працюють з європейським фондом European fund of sustainable development (EFSD), до якого вони вже надіслали запит на $2 млрд. Ці кошти також планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України. 
  • Крім цього уже в жовтні Світовий банк під час щорічних зборів має презентувати трастовий фонд на підтримку України. «Мінфін в покритті дефіциту бюджету передбачає $36 млрд на наступний рік. Це дає сподівання, що до кінця року в нас буде розуміння по наповненню цього фонду», – розповів заступник міністра.
  • За його словами, на розгляд ради директорів Світового банку виноситься рішення про виділення $36 млрд на фінансування дефіциту бюджету в наступному році і також $17 млрд на відновлення інфраструктури та економіки України. Сума в $17 млрд має покрити першочергові потреби у відбудові критичної інфраструктури та у забезпеченні страхування іноземних інвестицій. У Мінекономіки зазначають, що ці кошти будуть мати вплив на відновлення української економіки, адже вони стануть мультиплікатором за рахунок задіяних будівельних компаній та виробників матеріалів. Але найбільшим мультиплікатор для економіки має стати страхування інвестпроектів.

Контекст

Мінекономіки України домовилось з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), що належить до групи Світового банку, про запуск механізму страхування інвестицій під час війни. Найближчим часом почнеться реалізація пілотного проекту на суму $30 млн. 

У серпні стало відомо, що США через Світовий банк виділять додаткові $4,5 млрд на підтримку України. Уряд України отримає фінансування траншами, починаючи з виплати $3 млрд у серпні. Кошти мають допомогти уряду України покрити соціальні виплати, медичні послуги та пенсії, які необхідні для благополуччя громадян країни для помʼякшення соціальних та економічних наслідків війни, йдеться у заяві. У Світовому банку повідомили, що ці кошти доповнюють фінансування інвестиційного проєкту (IPF) у розмірі $1,49 млрд, затверджене у червні. На сьогодні Світовий банк мобілізував майже $13 млрд на надзвичайне фінансування, включаючи зобовʼязання та обіцянки донорів, для підтримки надання основних державних послуг та допомоги у помʼякшенні широкомасштабних економічних наслідків війни.

Станом на кінець липня з цього фінансування було освоєно понад $6,3 млрд.

Україна потребує на відбудову та відновлення $349 млрд, свідчить спільна оцінка уряду України, Європейської комісії та Світового банку, яку презентували у Брюсселі. В найближчі місяці ця цифра зросте, оскільки війна триває.

Оцінка наслідків війни охоплює період з 24 лютого по 1 червня 2022 року і обґрунтовує, що завдана шкода внаслідок війни перевищила $97 млрд. Найбільшої шкоди зазнали житловий та транспортний сектори, торгівля та промисловість. Найбільші руйнування – у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Чернігівській та Харківській  областях. 

Потреби на відновлення та відбудову в 1,5 раза перевищують ВВП України в 2021 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні