Категорія
Новини
Дата

США через Світовий банк виділять додаткові $4,5 млрд на підтримку України

Світовий банк виділить додаткові $4,5 млрд на фінансову підтримку України, йдеться у заяві банку. Кошти будуть спрямовані на соціальні виплати.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Уряд України отримає фінансування траншами, починаючи з виплати $3 млрд у серпні.
  • Пакет фінансування складається із гранту у розмірі $4,5 млрд, наданого Сполученими Штатами.
  • Кошти мають допомогти уряду України покрити соціальні виплати, медичні послуги та пенсії, які необхідні для благополуччя громадян країни для помʼякшення соціальних та економічних наслідків війни, йдеться у заяві.
  • «Україна потребує підтримки щодо надання державних послуг, включаючи охорону здоровʼя, освіту і соціальний захист, щоб запобігти подальшому погіршенню умов життя і бідності», – зазначив президент Світового банку Девід Малпасс.
  • У Світовому банку повідомили, що ці кошти доповнюють фінансування інвестиційного проєкту (IPF) у розмірі $1,49 млрд, затверджене у червні. На сьогодні Світовий банк мобілізував майже $13 млрд на надзвичайне фінансування, включаючи зобовʼязання та обіцянки донорів, для підтримки надання основних державних послуг та допомоги у помʼякшенні широкомасштабних економічних наслідків війни.
  • Станом на кінець липня з цього фінансування було освоєно понад $6,3 млрд.

Контекст

ВВП України за підсумками року може впасти на 45,1% порівняно з попереднім роком, йдеться у прогнозі Світового банку. Ситуація залежатиме від тривалості та інтенсивності війни РФ проти України, зазначають аналітики. «Масштаби гуманітарної кризи, спричиненої війною, приголомшують. Україна потребує негайної та масштабної фінансової підтримки», – зазначила віцепрезидентка Світового банку Європи та Центральної Азії Анна Бʼєрде.

У квітні Світовий банк анонсував пакет для підтримки України на $1,5 млрд. Допомога включала $1 млрд із фонду Світового банку для найбідніших країн і мала допомогти Україні виплачувати зарплати бюджетникам, пенсії та проводити інші соціальні виплати. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні