Категорія
Новини
Дата

Тайвань розпочав розслідування щодо TikTok через підозри в незаконних операціях

Уряд Тайваню почав розслідування щодо платформи соціальних мереж TikTok, що належить Китаю, за підозрою в незаконному управлінні дочірньою компанією на острові, хоча власник компанії відкинув звинувачення, пише Reuters.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти 

  • Згідно з повідомленням, 9 грудня робоча група при кабінеті міністрів виявила, що TikTok підозрюється в «незаконних комерційних операціях» на Тайвані.
  • Тайванська газета Liberty Times повідомила, що власник TikTok, ByteDance, створив на острові дочірню компанію для просування бізнесу, що суперечить тайванському закону, згідно з яким китайські соціальні мережі не можуть вести комерційну діяльність на острові.
  • Рада в материкових справах, відповідаючи на цей звіт, заявила, що справді відбулося ймовірне порушення закону, і правоохоронні органи проводять розслідування.
  • «В останні роки материкова сторона використала короткі відеоплатформи, такі як TikTok, для проведення когнітивних операцій та проникнення в інші країни, і є високий ризик того, що китайський уряд збирає особисту інформацію користувачів», – йдеться в повідомленні.
  • ByteDance заперечила інформацію про створення дочірньої компанії на Тайвані. «Компанія не засновувала жодних юридичних осіб на Тайвані», – йдеться в коментарі для агентства Reuters.

Контекст

Тайвань забороняє широкий спектр китайських ділових операцій на острові – від платформ соціальних мереж до галузі виробництва мікросхем. Тайвань уже заборонив урядовим відомствам використовувати китайські програми, такі як TikTok. Facebook та Instagram, що належать Meta Platforms, є найбільш широко використовуваними платформами соціальних мереж на Тайвані. TikTok поступається своїм аналогам на Тайвані, але, за даними компаній, які досліджують ринок, стає дедалі популярнішим серед молоді.

Тайвань давно скаржився, що Китай використовує соціальні мережі для поширення дезінформації про острів, який Пекін називає своєю територією.

У США сенатор-республіканець Марко Рубіо представив законопроєкт, підтриманий законодавцями від обох партій, про заборону китайської соціальної мережі TikTok, пише Reuters. Усе через побоювання США, що програма може використовуватися для стеження за американцями.

Новий законопроєкт спрямований на заборону додатків будь-яких соціальних мереж, підконтрольних Китаю та Росії, або які перебувають під їхнім впливом.

Останніми тижнями у Вашингтоні зросла увага до TikTok після невдалої спроби адміністрації попереднього президента США Дональда Трампа заборонити додаток для обміну відео. У 2020 році Трамп спробував заблокувати завантаження TikTok для нових користувачів та заборонити інші транзакції, які фактично заблокували б використання додатків у Сполучених Штатах, але програв серію судових позовів щодо цього заходу. Президент Джо Байден відклав плани попередника, почавши власну перевірку щодо загрози нацбезпеці.

Сенат США проголосував за законопроєкт, який забороняє державним службовцям використовувати китайську програму для обміну короткими відео TikTok на робочих телефонах чи інших пристроях, пише Reuters. Документ ще має бути схвалений палатою представників США, перш ніж його буде передано на затвердження президентові Джо Байдену.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні