Категорія
Новини
Дата

«Тимчасовий коридор». З порту «Південний» вийшло два судна з металопродукцією

Тимчасовим коридором з чорноморських морських портів йдуть ще два судна, які були заблоковані у порту «Південний» через війну, повідомила пресслужба Мінінфраструктури.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Балкери Anna-Theresa (прапор Ліберія) та Ocean Courtesy (Маршаллові острови) вийшли з порту «Південний» і рухаються встановленим коридором у напрямку Босфору.
  • На борту – 56 000 т чавуну та 172 000 т залізорудного концентрату, зазначили в Мінінфраструктури.
  • Обидва балкери знаходяться в оперуванні сінгапурської судноплавної компанії і перебували в порту «Південний» до повномасштабного вторгнення. Балкер Anna-Theresa знаходився в порту з 22 лютого 2022 року, а Ocean Courtesy – з 16 лютого 2022-го.
«Тимчасовий коридор». З порту «Південний» вийшло два судна з металопродукцією /Фото 1

Один із балкерів, який вийшов із порту «Південний». Фото: пресслужба Мінінфраструктури

Контекст

Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6, тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року. 

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). 

Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликала РФ припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.

Коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний» на момент повномасштабного вторгнення РФ.

З 15 серпня тимчасовим коридором скористалося вже чотири судна. Першими цей шлях пройшли контейнеровоз Joseph Schulte та балкер Primus 16 та 27 серпня.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні