Категорія
Новини
Дата

Тисяча Зеленського. Голова бюджетного комітету розповіла про джерела фінансування

1 хв читання

Ініціативу президента Володимира Зеленського з виплати 1000 грн кожному українцю уряд пропонує профінансувати за рахунок Фонду безробіття. На початку року цей фонд перерахував 10 млрд грн у спецфонд держбюджету для виконання програм Мінекономіки на підтримку бізнесу. Про це розповіла в інтерв’ю Forbes голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа. 

Деталі

  • Ці 10 млрд грн у бюджеті 2024 року розподілили на програми часткової компенсації вартості купівлі сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва (1 млрд грн), індустріальні парки (1 млрд грн), «інвест-няні» (3 млрд грн), компенсацію витрат за гуманітарне розмінування (2 млрд грн) і підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги (3 млрд грн) – те, що пізніше стало національним кешбеком.
  • За словами Підласої, з 10 млрд грн залишилися невикористаними 9,3 млрд. З цих коштів покриватимуть «тисячу» до кінця 2024-го. Можливо, на 2025 рік теж залишаться кошти. Залежно від кількості людей, які захочуть її узяти, зазначила голова бюджетного комітету.
  • «Коли кажуть, що 1000 грн візьмуть 30 млн людей і це коштуватиме 30 млрд грн, я не погоджуюся. Думаю, буде набагато менше. Наразі незрозуміло, як «тисяча» буде нараховуватися дітям. Якщо на картку батьків, то 15 млн – реалістична оцінка», – сказала Підласа.

Контекст

Президент Володимир Зеленський доручив уряду запровадити з 1 грудня програму «тисяча гривень на людину». Кожен українець включно з дітьми має отримати по 1000 грн. Їх можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг. 

На тисячу Зеленського уряд планує спрямувати кошти донорів, виділені у «цивільну» частину бюджету України, які Мінекономіки та інші міністерства не встигають використати в поточному році. Їх не можна спрямувати на оборону, тому вирішили направити на соціальну підтримку українців, пояснив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд