Президент Володимир Зеленський прокоментував заяву обраного президента США Дональда Трампа про те, що той «може зрозуміти почуття» РФ через прагнення України в НАТО, закликавши не робити висновків про політику США в цьому питанні, про це він повідомив 8 січня, пише «Інтерфакс-Україна». Він наголосив, що Україні потрібні конкретні гарантії безпеки.
Ключові факти
- «Зараз треба працювати і треба робити все, щоб Україна отримала гідні наших людей гарантії безпеки, які могли б зупинити Путіна», – сказав він.
- Президент зазначив, що Україна ніколи не була в НАТО і, на жаль, не була захищена серйозним союзом гарантерів безпеки.
- Зеленський наголосив, що Україна має право вимагати серйозні та сильні гарантії безпеки від світу, який постійно претендує на лідерство, і від країн, які претендують на мир у світі.
- За його словами, питання гарантій безпеки залежить не тільки від США, а й від союзницької позиції в Європі. «І, скажу вам чесно, на жаль, за всієї поваги до всіх країн Європи, до США, і за всієї поваги до того обсягу (допомоги), що нам надавали від початку війни, але НАТО не мало спільної підтримки США з усіма союзниками в Європі», – наголосив Зеленський.
- Він нагадав, що «є країни, які виступали проти нашого шансу в НАТО» і це США, Німеччина, Угорщина і Словаччина.
- Президент додав, що Україну не бачили в Альянсі, і це одна з причин, чому зараз війна. «Тому що не боялися, що Україна буде з кимось. Тобто Путін розумів, що за Україну ніхто не заступиться. Він розумів, що його армія більша, він може нас знищити. Але українська армія, вона вразила весь світ», – наголосив Зеленський.
Контекст
7 січня обраний президент США Дональд Трамп заявив, що «може зрозуміти почуття» РФ через прагнення України до НАТО.
Трамп заявив, що російсько-українська війна «набагато складніша», ніж очікувалось, і що вона може ще більше загостритися. Водночас він вважає, що може завершити цю війну раніше, ніж за пів року. Раніше він обіцяв закінчити війну за 24 години, щойно зайде в Білий дім.
Також обраний президент США закликав країни НАТО підвищити витрати на оборону до 5% ВВП і зажадав від Європи взяти на себе більшу частину підтримки України.
![Від Гренландії до витрат НАТО. Заяви Трампа спровокували підйом акцій оборонних концернів та падіння компаній з відновлюваної енергетики /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/c/23/b2969bbb-f26d9d25fbec92d13081e0d3e8d0323c.jpg?v=1051_2)
![Вступ до НАТО, гарантії безпеки, припинення війни і вибори в Україні. Про що говорив Зеленський із американським подкастером Фрідманом /Фото Офіс президента України](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/d/eb/7d75c70d-906cc9e7ec9e1959c1063c70e6eedebd.jpg?v=6543_2)
![«З Трампом можна домовитися швидше, ніж із Байденом». Зеленський номінував Альону Гетьманчук послом у НАТО. Що вона думає про війська ЄС на кордоні з РФ та «поступовий вступ» до Альянсу /Фото Центр "Нова Європа"](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/2/db/3ba014ee-5a304262b9b15664de01944053424db2.jpg?v=5740_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.