Створений 14 листопада спільно з британським урядом та пулом страхових компаній фонд на $50 млн може запрацювати вже наступного тижня, повідомила віцепрем’єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, йдеться у матеріалі Forbes. Механізм страхування ще визначається
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- «Механізм запрацює після підписання усіх необхідних договорів зі сторонами», – розповіла Свириденко. До нього залучені «Експортно-кредитне агентство», державні Укргазбанк, Укрексімбанк та пул із 14 страхувальників. «Очікуємо, що це може статися у найближчий тиждень», – зазначила віцепрем’єрка.
- У межах програми страхуватимуть судна з усіма комерційними вантажами, які прямують до та з українських портів, повідомила Свириденко.
- Україна вже забезпечила майже половину фонду. На рахунок «Експортно- кредитного агентства» надійшло 800 млн грн (близько $22 млн) з резервного фонду державного бюджету, повідомила Forbes пресслужба ЕКА. З них українські держбанки матимуть змогу надавати акредитиви судновласникам, які будуть гарантією покриття можливої шкоди.
- Згідно з домовленостями, британські страхувальники готові забезпечити решту $30 млн у разі виникнення надзвичайної ситуації, пояснив Forbes співрозмовник, знайомий із процесом домовленостей.
- Також Україна планує додатково розширити фонд та веде перемовини з міжнародними фінансовими організаціями, повідомила Свириденко. «Йдеться не лише про страхування суден, а загалом – усіх товарів, які зберігаються в Україні, перевозяться морським та наземним шляхом», – сказала вона.
Контекст
14 листопада Україна разом із британським урядом та пулом страхових компаній, серед яких провідні Marsh McLennan та Lloyd’s of London, створила спеціальний фонд страхування суден на $50 млн.
«Він дасть можливість зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. Та зробить чорноморський морський коридор доступнішим для ширшого кола експортерів», – наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
8 листопада Росія влучила ракетою в цивільне судно, що мало везти українську залізну руду з порту Південний до Китаю, загинув лоцман.
Після цього ставки фрахту зросли із $20 до $60–65 за тонну, писав Forbes. Але роботу морського коридору це не зупинило.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.