Категорія
Новини
Дата

Центробанк Туреччини підвищив ключову ставку з 15% до 17,5%, ліра продовжує падати

Центральний банк Туреччини підвищив ключову ставку на 2,5 процентного пункту – до 17,5% порівняно з 15% раніше, йдеться у пресрелізі за підсумками засідання Ради директорів банку. Це найвищий рівень ставки з вересня 2021 року. Водночас курс турецької ліри продовжує падати.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Рада директорів підтвердила наміри продовжувати посилення грошово-кредитної політики. Регулятор намагається задати курс на сповільнення інфляції та стабілізувати інфляційні очікування.
  • Як зазначається у повідомленні, рішення прийматимуться на передбачуваній основі й з урахуванням даних, що надходять.
  • Курс ліри падає до долара після рішення регулятора. Пара долар/ліра за даними на 14:45 за Києвом торгується на рівні 26,91 ліри проти 26,78 ліри на закриття попередньої сесії, ліра втрачає близько 0,5%.

Контекст

22 червня Центробанк Туреччини підвищив ключову ставку з 8,5% до 15% річних. 

Рішення суттєво підвищити ключову ставку стало першим посиленням грошово-кредитної політики з березня 2021 року й першим рішенням після призначення головою ЦБ Хафізе Гайє Еркан.

Її було призначено на посаду на початку червня – через тиждень після перемоги на президентських виборах Реджепа Ердогана. Раніше Еркан займала керівні посади у банках Goldman Sachs і First Republic. 

Експерти очікували, що таке рішення може сигналізувати, що Ердоган відмовиться від старого курсу грошово-кредитної політики, який спровокував рекордну інфляцію та обвал курсу ліри.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні