Росія в ніч на пʼятницю, 29 березня, атакувала Канівську та Дністровську гідроелектростанції (ГЕС). Про це повідомив президент Володимир Зеленський після засідання Ставки.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- «Цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині», – йдеться у повідомленні Зеленського у телеграм-каналі.
- Президент зазначив, що тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. «Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні», – наголосив Зеленський.
- Він повідомив, що на Ставці обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах, а також контракти на постачання зброї та боєприпасів.
- «На перший план вийшла потреба в ППО. Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію», – додав президент.
Канівська та Дністровська ГЕС
Канівська ГЕС знаходиться на заплаві правого берега річки Дніпро біля північної околиці міста Канева і є другим ступенем Дніпровського каскаду. До складу Канівського гідровузла входять: будівля ГЕС суміщена з водозливною греблею із спряженими стоянами, правобережна та лівобережна земляні греблі із шлюзом та монтажним майданчиком. На ГЕС встановлено 24 капсульних гідроагрегати горизонтального типу. Потужність одного гідрогенератора – 22 МВт.
Дністровська ГЕС розташована на південному заході України на річці Дністер. Основною особливістю споруд Дністровської ГЕС є будівля руслового типу, що сприймає відносно високий напір (до 55 м) з водозливами над машинним залом. Греблею Дністровської ГЕС створено водосховище, максимальна глибина якого складає 54 м. Повна встановлена потужність ГЕС – 702 МВт.
Контекст
У ніч на 29 березня Росія завдала потужного ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що ворог застосував різні типи ракет та ударні дрони, усього – 99 засобів повітряного нападу. Є пошкодження енергоінфраструктури у Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Черкаській, Чернівецькій областях.
22 березня під удар потрапила Дніпровська ГЕС та інші обʼєкти енергетики по всій Україні. Через атаку без світла залишилися тисячі споживачів у Харківській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Запорізькій, Вінницькій та Львівській областях. Для підтримки енергосистеми Україна запросила 1500 МВт аварійної допомоги з сусідніх країн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.