Вартість флагманської російської нафти Urals впала нижче $38 за барель. Ця ціна вдвічі нижча порівняно з еталонною маркою Brent і значно нижча від ліміту, встановленого Групою семи, пише Bloomberg.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- За даними Argus Media, 6 січня нафта сорту Urals коштувала $37,8 за барель у порту Балтійського моря Приморськ. Brent того ж дня торгувалася на рівні $78,57. Це свідчить про зростання дисконту для російської нафти, зазначає агентство.
- Російська нафта ESPO, що експортується з портів на Далекому Сході, продовжує торгуватися трохи вище встановленого обмеження цін, свідчать дані Argus.
- На ціни вплинула, ймовірно, втрата європейського ринку, тому що вона поставила РФ у залежність від Китаю та Індії, зазначає агентство. І через те, що танкерам доводиться пливти на тисячі миль більше, щоб доставити вантаж із західних російських портів до цих покупців, вартість фрахту різко зросла. Це змушує знижувати ціни, щоб конкурувати з поставками з Близького Сходу.
Контекст
З 5 грудня країни G7 у відповідь на агресію проти України заборонили надання низки послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, повʼязані з морськими перевезеннями нафти російського походження. При цьому від ембарго звільняються постачання нафти за ціною $60 за барель і нижче. Такі ж обмеження для російських нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року. Поки що гранична ціна на них не оголошена.
Російські постачання сирої нафти впали до найнижчого рівня за 2022-й протягом останніх чотирьох тижнів року, оскільки санкції Заходу обмежують експорт РФ у відповідь на її вторгнення в Україну.
Загальні морські перевезення країни знизилися на 117 000 барелів на день, до 2,615 млн барелів у середньому за чотири тижні, показники були найнижчими за рік. Постачання до Європи майже повністю припинилися, а до Азії теж скоротилися.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.