США планують надати компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) $6,6 млрд у вигляді грантів та $5 млрд у вигляді кредитів, щоб допомогти найбільшому у світі виробнику мікросхем побудувати заводи в Аризоні, пише Bloomberg. Таким чином реалізуються зусилля президента Джо Байдена щодо збільшення внутрішнього виробництва критично важливих технологій.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Відповідно до попередньої угоди, оголошеної у понеділок, TSMC побудує третій завод у Фініксі, доповнивши два підприємства у штаті, виробництво на яких, як очікується, розпочнеться у 2025 та 2028 роках. TSMC є основним виробником чипів для таких компаній, як Apple Inc. та Nvidia Corp.
- Третя виробнича ділянка TSMC, або фабрика, спиратиметься на 2-нанометровий технологічний процес нового покоління і має бути введена в експлуатацію до кінця десятиліття.
- Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що 2-нм чипи необхідні для нових технологій, включаючи штучний інтелект, і навіть для збройних сил.
- «Вперше в історії ми вироблятимемо у великих масштабах найпередовіші напівпровідникові чипи на планеті тут, у Сполучених Штатах Америки, до речі, за участю американських робітників», – заявила Раймондо.
- Очікується, що проєкт також отримає податкову пільгу на інвестиції, за словами одного з високопосадовців.
- Мине кілька місяців, перш ніж TSMC отримає обіцяне фінансування, оскільки компанія вступає в період комплексної перевірки перед досягненням остаточної, обовʼязкової угоди. Потім гроші будуть розподілені на основі показників будівництва та виробництва та можуть бути повернені, якщо TSMC не виконає свою частину угоди.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Виділення коштів TSMC знаменує собою ще одну віху у прагненні Байдена стимулювати напівпровідникову промисловість США за допомогою Закону про чипи та науку 2022 року. Загалом у рамках програми було виділено $39 млрд у вигляді грантів, а також кредитів та гарантій на суму $75 млрд, щоб переконати напівпровідникові компанії збудувати заводи в Америці після десятиліть перенесення виробництва за кордон.
Корпорація Intel вже підписала попередню угоду на гранти та кредити на суму майже $20 млрд, а південнокорейська компанія Samsung Electronics, як очікується, отримає грант на суму понад $6 млрд. Очікується, найближчими тижнями буде оголошено про багатомільярдний пакет для Micron Technology Inc.
З моменту приходу Байдена до влади компанії оголосили про інвестиції в США на суму понад $200 млрд, при цьому найбільші кластери виникли в Аризоні, Техасі та Нью-Йорку. Угода, оприлюднена у понеділок, зʼявилася після кількох місяців переговорів із Міністерством торгівлі та TSMC.
Компанія має й інші міжнародні проєкти в Японії та Німеччині. Цього року TSMC провела церемонію відкриття свого заводу в Кумамото, який підтримує уряд Японії.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.