Південнокорейська Samsung Electronics повідомила про зростання операційного прибутку за підсумками першого кварталу у понад 10 разів. Компанія повʼязує це з відновленням цін на чипи після суттєвого спаду завдяки буму в галузі штучного інтелекту, пише Reuters.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Контекст
- Операційний прибуток Samsung зріс до 6,6 трлн вон ($4,89 млрд) за квартал, що завершився 31 березня, перевищивши прогноз LSEG SmartEstimate у 5,7 трлн вон.
- Цей результат на 931% перевершив прибуток у 640 млрд вон роком раніше і став найвищим квартальним показником Samsung з третього кварталу 2022 року.
- Виручка зросла на 11% порівняно з аналогічним періодом 2023-го – до 71 трлн вон, що нижче за прогноз LSEG SmartEstimate у 72,3 трлн вон.
- «Оскільки дохід був в основному на рівні, а операційний прибуток перевершив очікування, оцінка запасів флеш-чипів NAND, можливо, покращилася. Попит на NAND покращився, що також могло покращити маржу», – сказав Пак Сон Сун, аналітик Korea Investor Relations Service.
- Samsung Electronics запланувала публікацію докладного звіту на 30 квітня.
Контекст
Попит на спеціалізовані ШІ-чипи різко зріс з моменту запуску ChatGPT минулого року. Для навчання та запуску новітніх технологій генеративного штучного інтелекту потрібні спеціальні чипи або прискорювачі. Nvidia – один із небагатьох виробників чипів, який продукує потрібні чипи штучного інтелекту й домінує на ринку.
Провідні виробники напівпровідників прагнуть створити так звані 2-нанометрові процесорні чипи, які стануть основою наступного покоління смартфонів, центрів обробки даних і штучного інтелекту. Ці чипи визначать майбутнє галузі вартістю $500 млрд. TSMC залишається фаворитом аналітиків у збереженні своєї глобальної переваги в секторі, але Samsung Electronics та Intel намагаються скоротити розрив.
На тлі буму на ШІ-чипи Nvidia обігнала найбільшу нафтову компанію світу Saudi Aramco за ринковою вартістю, зайнявши третю сходинку серед найбільших публічних компаній світу після Apple і Microsoft.
Цього тижня акції виробника мікросхем Micron Technology зросли на 15% після сильного прогнозу виручки та оптимізму щодо попиту на обладнання для штучного інтелекту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.