Категорія
Новини
Дата

Творець криптовалюти Ethereum став наймолодшим криптомільярдером у світі

Віталік Бутерін став наймолодшим криптомільярдером у світі у віці 27 років. Він очолив запуск блокчейну Ethereum 2015 року, пише Forbes.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У понеділок Ethereum (ETH) уперше перевищив $3000. З початку року ця криптовалюта виросла на 325%.
  • За даними CoinGecko, станом на 13:51 вартість ETH складає $3377.
  • Вартість Ethereum зросла з початку року, в основному, завдяки зростанню популярності програм децентралізованого фінансування (DeFi). Згідно з агрегатором даних DeFi Pulse, нині понад $72 млрд знаходяться в протоколах DeFi.
  • На криптовалютному гаманці Бутеріна наразі містяться 333 520 ETH на суму $1,09 млрд при ціні $3278 за 1 ETH.

Важливі цифри

Криптовалюта Ethereum має ринкову капіталізацію $376 млрд, поступаючись тільки біткоїну, який має капіталізацію у $1,08 трлн.

Контекст

Бутерін народився 1994 року в місті Коломна, неподалік від Москви. 2000 року з батьками переїхав до Канади. 2012 року став співзасновником журналу Bitcoin Magazine разом із Міхаєм Алісі, який пізніше приєднався до Бутеріна під час створення Ethereum. 2014 року Бутерін отримав стипендію Тіля, яка передбачає $100 000 молодим людям у віці до 23 років. Стипендія фінансується мільярдером Пітером Тілем, який став одним із перших інвесторів Facebook. Через рік російсько-канадський підприємець і решта команди розробників запустили Ethereum. Минулого тижня Бутерін пожертвував близько $600 000 у фонд допомоги Індії на боротьбу з COVID-19.

На початку квітня ринкова капіталізація криптовалют зросла до рекордних $2 трлн. Зростанню криптовалют сприяв прихід компаній і великих інвесторів. Так, Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і дозволила їх приймати як форму оплати за автомобілі. Також активно купує цю криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square придбала біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні