Категорія
Новини
Дата

Twitter зазнав масованої спам-атаки через протести в Китаї

У неділю команда Twitter, яка займається боротьбою з пропагандою, зіткнулася з потоком непристойного контенту в Китаї, який, за словами аналітиків, був спрямований на зменшення потоку новин про масові протести в країні проти карантинних обмежень, пише Washington Post.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Численні китайськомовні облікові записи, багато з яких були неактивні місяцями чи роками, ожили вранці в неділю та почали спамити соцмережу посиланнями на ескорт-послуги та інші пропозиції для дорослих поруч із назвами міст.
  • Такі дії спрямовані на скорочення потоку новин про масові протести в великих китайських містах та університетах проти обмежень, пов’язаних з коронавірусом.
  • За словами нещодавно звільненого співробітника Twitter, це не перший випадок, коли облікові записи, повʼязані з урядом, використовують цю техніку. Але в минулому цей метод використовували здебільшого для дискредитації окремого облікового запису або невеликої групи, згадуючи їх імена в ескорт-рекламі.
  • «Це відома проблема, з якою наша команда справлялася вручну, крім автоматичного засобу, який ми впровадили», – сказав колишній співробітник Twitter на умовах анонімності.
  • За оцінками співробітників, що залишилися, в результаті масових скорочень і звільнень загальний штат Twitter скоротився з 7500 до приблизно 2000 осіб. Деякі групи, у тому числі з питань прав людини, безпеки та операцій іноземного впливу, що вводять в оману, були скорочені до декількох осіб або взагалі залишилися без персоналу.

Контекст

Протести в Китаї почалися після того, як в минулий четвер під час пожежі в місті Урумчі загинули 10 людей. Цей випадок став каталізатором для спалаху громадського роздратування політикою щодо боротьби з коронавірусом. Тому що в інтернеті з’явилися відео, які можуть означати, що саме жорсткі заходи локдауну завадили пожежникам врятувати жертв пожежі. 

CNN пише, що від Шанхаю до Пекіна люди вийшли на вулиці, щоб «вшанувати загиблих в Урумчі, висловитися проти політики «нульової терпимості» до COVID-19, а також вимагати свободи і демократії».

Студенти із десятків університетів вийшли на протест з транспарантами в руках. У багатьох регіонах Китаю жителі закритих на карантин районів зламали загородження і вийшли на вулиці.

Акції протесту в Китаї вже називають «безпрецедентним проявом непокори» за весь час правління Сі Цзіньпіна. В Шанхаї поліція обгородила центр міста, щоб туди не міг прийти натовп. На вулицях побільшало поліцейських патрулів. 

Протести на ключовому виробництві Apple в китайському Чженчжоу, ймовірно, призведуть до скорочення виробництва iPhone Pro на близько 6 млн одиниць в 2022 році.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні